Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Co zrobić, gdy głośnik w iPhone nie działa prawidłowo?

Co zrobić, gdy głośnik w iPhone nie działa prawidłowo?

Wymiana głośnika rozmów iPhone Warszawa

Co zrobić, gdy głośnik w iPhone nie działa prawidłowo?

Każdy sprzęt, w tym w sposób szczególny iPhone, który jest urządzeniem, jakie używamy każdego dnia może w każdej chwili się zepsuć lub uszkodzić. Czasami awaria związana jest z uszkodzeniem mechanicznym, czasami w wyniku różnego rodzaju zdarzeń związanych po prostu z ich eksploatacją. Jednym z często pojawiających się problemów jest awaria głośnika. Czym jest ona spowodowana? Dlaczego tak się dzieje i czemu ta właśnie przypadłość przytrafia się najczęściej?

Problem z usłyszeniem rozmówcy, niezrozumiałe słowa, brak możliwości mówienia. Mikrofon i głośnik to awarie, które przytrafiają się bardzo często i nie ma, co się nimi przejmować, bowiem nie kosztują one wiele, a są zdecydowanie lepsze, niż poważne problemy, które mogłyby kosztować nas majątek. Co więc zrobić? Jak taki problem rozwiązać?

Główne przyczyny zepsutego głośnika jak również mikrofonu

Najczęściej problem związany z mikrofonem i głośnikiem dotyczy przede wszystkim kurzu, brudu, jak również i wilgoci, która dostaje się do wnętrza. Często też trafiają tam opiłki żelaza, które przyciągane są przez magnez. Rzadziej, ale może dojść także do uszkodzenia mechanicznego, który powoduje gorsze działanie lub całkowity brak działania. Głośnik to zarówno to miejsce, z którego wydobywa się głos naszego rozmówcy, ale również i sprawne działanie multimediów i trybu głośnomówiącego. Im lepszy iPhone tym takich głośników może być więcej, związanych na przykład z nagrywaniem filmów kamerą iSight, nagrywanie dźwięku podczas rozmowy, czy nagrywanie wideo kamerą filmików na portal społecznościowy. Bez względu na to jednak, o którym głośniku mówimy, w każdym przypadku trzeba wykonać określone kroki, a dopiero później zdecydować się na wizytę w serwisie, jeśli konieczna będzie naprawa. Co więc robimy?

Gdy nie działa nam głośnik…

Jeśli nie słyszymy dobrze rozmówcy, problem niekoniecznie musi dotyczyć jednej rzeczy, ale być związany z różnego rodzaju rzeczami. Trzeba, więc sprawdzić, jak reaguje urządzenie i na tej podstawie można określić prawdopodobną przyczynę takiego stanu rzeczy. 

  1. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy zrobić, jeśli sprawdzenie, czy przypadkiem nie wyłączyliśmy przyciskiem Volume z  boku obudowy głośności, co spowodowało brak głosu w głośniku. Jeśli jest wyłączony, wystarczy go uruchomić, by głośnik działał bez problemu. Jeśli zaś jest włączony, a mimo to niczego nie słyszymy warto sprawdzić kolejną kwestię. 
  2. Zobaczmy, jak wygląda siatka głośnika. Być może jest ona zabrudzona i wymaga odpowiedniego wyczyszczenia. Jak to zrobić? Niczego nie rozkręcamy, a jedynie bierzemy patyczek do ucha i zwilżamy go alkoholem. Takim patyczkiem delikatnie przejeżdżamy po powierzchni głośnika. Pamiętamy oczywiście o tym, żeby patyczek był wilgotny, ale nie mokry. Jeśli to nie pomoże, konieczna będzie jego wymiana. 
  3. Jeżeli dźwięk jest metaliczny i trzeszczy, oznacza to uszkodzoną membranę głośnika. Jeśli chodzi o starsze modele iPhone’ów ta membrana była bardzo mało odporna na warunki zewnętrzne. Przetarty meszek przepuszczał przez magnes opiłki metalu, a te niszczyły foliową membranę. Jeśli chodzi o nowsze modele, ten problem został zdecydowanie bardziej ulepszony, ale mimo wszystko zdarza się, że dochodzi do uszkodzenia, co wiąże się z koniecznością wymiany starego głośnika na nowy.
  4. Jeżeli nie słyszymy rozmówcy a multimedia działają prawidłowo wówczas problemem może być zabrudzony kanał głośnika lub uszkodzona membrana w sposób mechaniczny, ale również i większa awaria, w tym na przykład brak komunikacji głośnika z płytą główną. W przypadku takiego problemu bardzo często konieczne jest wymienianie poszczególnych elementów i metodą prób i błędów dochodzenie do sprawdzenia tego, co jest problemem. Najczęściej koniecznym jest wymiana głośnika lub taśmy flex. 
  5. Jeżeli nie działa żaden głośnik i mikrofon wówczas mogło dojść do mikropęknięć układu, połączeń, a także i punktów lutowniczych na laminacie. W takich przypadkach konieczna jest naprawa kodek audio w iPhonie, którą realizują profesjonalne serwisy. 
  6. Jeżeli nie działa mikrofon i rozmówcy nie rozumieją nas lub w ogóle nie słyszą, również konieczne jest sprawdzenie tego problemu pod kilka względami. Możemy nie mieć dźwięku podczas nagrywania wideo z iPhonem, możemy nie mieć dźwięku podczas rozmowy na FaceTime przy użyciu kamery przedniej.

Jak długo trwa naprawa?

Zazwyczaj naprawa głośnika nie jest skomplikowanym procesem i można szybko z tego typu problemami się uporać. Grunt to wybrać profesjonalny serwis, który świadczy najwyższą jakość usług w zakresie pełnego serwisowania iPhonów.