Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Jak poznać, że bateria w Twoim iPhone nadaje się już do wymiany?

Jak poznać, że bateria w Twoim iPhone nadaje się już do wymiany?

wymiana spuchniętej baterii iPhone

Jak poznać, że bateria w Twoim iPhone nadaje się już do wymiany?

Zakładamy, że korzystasz ze swojego telefonu tak, jak zazwyczaj. Uruchamiasz poszczególne aplikacje dokładnie tak samo, jak wcześniej i do tej pory urządzenie działało bez większych problemów, a teraz masz wrażenie, że wszystko trwa dłużej? Być może zauważyłeś problemy ze skutecznym naładowaniem telefonu takie jak, wyłączanie się urządzenia, kiedy jeszcze stan baterii wskazuje kilka procent, albo wskazanie o naładowaniu do 100% a po odłączeniu ładowarki stan baterii znacznie się zmniejsza? Są to pierwsze sygnały o tym, że bateria osiągnęła już swój czas żywotności i należy ją wymienić.

Zauważalne zwolnienie działania telefonu może znacznie utrudniać korzystanie w pełni z jego funkcji. Wychodząc temu naprzeciw, działania Apple spowodowały, że urządzenia IOS, w których nastąpiło pogorszenie funkcjonowania baterii będą celowo spowalniane. Celem tego typu decyzji, jest chęć zapewnienia możliwości dokończenia procesu przed wyłączeniem iPhone’a w sytuacji, gdy korzystanie z energii urządzenia jest największe np. połączenie wideo. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza, gdy korzystanie z konkretnej aplikacji jest dla użytkownika bardzo ważne.

Nie mniej jednak, należy pamiętać, że spowolnienie działania urządzenia, może znacznie wydłużyć czas reakcji systemu, będzie to zauważalne chociażby po dłuższym czasie ładowania się strony internetowej lub zaczytywania się poszczególnych aplikacji, zatem na tzw. dłuższą metę, nie będziesz odczuwał komfortu z użytkowania tego telefonu. Innym przypadkiem, gdy możemy zauważyć problemy z baterią, to wyłączanie się urządzenia w niskich temperaturach.

Oczywiście takich sygnałów może być więcej i co ważne, nie zawsze wystąpią wszystkie jednocześnie. Mogą to być również zauważalne zmiany w wypukłości elementu, tj. bateria wygląda tak, jakby spuchła, bądź całkowicie się wylała. Są to sytuacje groźne dla użytkownika – ryzyko poparzenia przy samozapłonie, a także dla urządzenia, gdyż wszelkiego rodzaju zwarcia, zamoczenia czy chociażby zawilgocenia urządzenia, mogą spowodować całkowite zniszczenie sprzętu lub znaczne uszkodzenie go.

Czy można zdiagnozować przyczynę wolnego działania urządzenia

Warto zaznaczyć, że przyczyną wolno działającego urządzenia nie zawsze będzie zużyta bateria. Mogą to być kwestie związane z funkcjonowaniem samego systemu, ale żeby mieć pewność należy wykonać odpowiednią diagnostykę. Istnieje wiele aplikacji, które po analizie systemu, w cudowny sposób powinny wskazać, który element jest uszkodzony i nadaje się do wymiany. Prawdę mówiąc, wiele z tych aplikacji nie daje jednoznacznego obrazu sytuacji. Wyniki pomiarów w większości sytuacji wykluczają się, nawet, jeśli pomiar jest robiony ta samą aplikacją po jej ponownym włączeniu. Zatem najlepszym sposobem będzie wykonanie pomiaru po podłączeniu się bezpośrednio do baterii.  

Bateria uległa zużyciu, jak i gdzie ją wymienić?

Na rozwiązanie tego problemu można znaleźć kilka sposobów, od tych najbardziej wiarygodnych i bezpiecznych, do tych, które nie zawsze kończą się sukcesem. Oczywiście wszystko zależy, jak zapewne w większości takich wypadków, przede wszystkim od wiedzy, ale takie i jakości użytych materiałów.

Podpowiedzi związanych z instrukcją wymiany baterii jest bardzo dużo, zaczynając od pomocników zamieszczonych w sieci, zarówno, jako filmy instruktażowe, ale także, jako artykuły opisowe, na różnego rodzaju wydań prasy tematycznej kończąc. Prasa, podobnie jak sieć, gromadzi w sobie bardzo dużo informacji zawierającej zarówno nowinki elektroniczne, jak i sugestie rozwiązań bardziej lub mniej standardowych problemów. Nie mniej jednak, chcąc mieć pewność, że bateria w Twoim telefonie będzie wymieniona prawidłowo, bez żadnych dodatkowych uszkodzeń, warto odpowiednio się do takiej wymiany przygotować. Głównie pod kątem zdobytej wiedzy i rzecz jasna, nikt nie wymaga od Ciebie pozyskania wiedzy typu „zrób to sam”. Zazwyczaj w takich przypadkach będzie to raczej kwestia związana z wybraniem odpowiedniego serwisu, w którym bez wątpliwości będziesz mógł powierzyć swój telefon do naprawy.