Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Nowości od Apple przedstawione na kwietniowej konferencji 2021

Nowości od Apple przedstawione na kwietniowej konferencji 2021

Nowości od Apple przedstawione na kwietniowej konferencji

20 kwietnia odbyła się wyczekiwana konferencja Apple, na której firma ogłosiła wiele nowości. Już od teraz niektóre z nich można zakupić w sklepach, a na inne trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Czego nowego możemy się spodziewać od Apple?

Lokalizator AirTag

Pierwszą rzeczą, którą przedstawił Apple, był AirTag. Jest to niewielkie urządzenie, które można doczepić do różnych przedmiotów np.: kluczy lub ubrań i w ten sposób w każdej chwili będzie można je zlokalizować, co pozwoli nam łatwiej znaleźć potrzebne nam rzeczy. Produkt jest wykonany ze stali nierdzewnej, posiada wymienną baterią oraz głośnik, który pomaga znaleźć zaginione rzeczy. Produkt jest odporny na zalania i wynikania płynów, co zostało udowodnione przez certyfikat IP67. Z pewnością jest to produkt, który powinny mieć osoby, które często gubią swoje rzeczy. 

Apple TV 4k z procesorem A12 

Kolejną rzeczą, o której wspomniał Apple podczas swojej konferencji jest A12 Apple TV 4k z procesor bionic. Dekoder ten posiada w firmowy chip A12 Bionic. Dodano do niego ulepszony dwukolorowy pilot Siri. Dzięki nowemu Apple TV mamy szansę uzyskać nową kalibrację kolorów i funkcję balansy bielą. Nowy produkt obsługuje również HDR, dzięki czemu wieczorne relaksowanie się będzie jeszcze przyjemniejsze. 

iMac z procesorem M1 2021

Apple zaprezentowało również nowy model iMaca. Od wcześniejszych różni się tym, że posiada on aż siedem kolorów do wyboru, procesorem M1 jest zdecydowaną nowością na rynku i firma zagwarantowała, że dzięki niemu urządzenie będzie niezwykle ciche; głośność iMaca będzie wynosiła do 10dB. Został on wyposażony w wyświetlacz Retina o przekątnej 24 cali 4.5K. Posiada on niezwykle cienką, aluminiową obudowę, bo o grubości 11,5 mm. Ma również wysoką jakość kamery 1080p FaceTime HD. Twórcy ulepszyli również akcesoria, które dotychczas mogliśmy dokupić do iMaca; udoskonalona mysz Magic Mouse, gładzik Magic Trackpad oraz klawiatura Magic Keyboard, którą można zakupić wyposażoną o Touch ID, co dotychczas w żadnym iMacu nie było możliwe. Ten produkt z pewnością ułatwi wielu osobom pracę zdalną. 

iPad Pro z procesorem M1

Nowy iPad, którego już niebawem będziemy mogli kupić posiada udoskonalony wyświetlacz Liquid Retina XDR, posiadający technologię mini LED, dzięki której jakość wyświetlacza będzie zdecydowanie wyższa. Zapewnia on jasność roboczą 1000 nitów, a maksymalną jasność 1600 nitów oraz współczynnik kontrastu 1:1000000. Dzięki zasilaniu M1 urządzenie ma być o połowę bardziej wydajne niż wcześniejszy iPad Pro. Nowy tablet będzie posiadał większą pamięć masową, bo będzie to aż 2 TB i obsługę 5G. Zmieniony został również przedni aparat, jego rozdzielczość to 12 megapikseli. Podczas wideo rozmowy urządzenie będzie podążać za ruchami rozmawiającego, aby przez cały czas był on widoczny w kamerze. iPad będzie wspierał również Thunderbolt w złączu USB-C.

Filetowy kolor iPhone 12

Od teraz fani iPhone 12 będą mogli go kupić w nowym fioletowym odcieniu. Ta informacja pozytywnie zaskoczyła wiele osób i wiemy, że bardzo dużo z nich już czeka, aż będzie można takie urządzenie kupić w Polsce. Wielbiciela iPhone Mini również będą mogli go otrzymać we filetowym kolorze. 

Inne nowości 

Jednak nie jest to koniec nowości, jakie na kwietniowej konferencji przedstawiła firma Apple. Po pierwsze Apple Card Family uzyska funkcję rodzinną, dzięki której będzie można dzielić się wydatkami z osobami powyżej trzynastego roku życia. Dodatkowo zostanie zaktualizowana wersja aplikacji Apple Podcast. Od teraz podczas słuchania swoich ulubionych słuchowisk nie będą pojawiać się reklamy. 

To właśnie te nowości zaprezentowało Apple na swojej ostatniej konferencji. Z pewnością wielu polskich fanów Apple czeka na niektóre z nich.