Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Nowy iPad Pro 2021

Nowy iPad Pro 2021

iPad pro 2021

Nowy iPad 2021

Na kwietniowej konferencji Apple przedstawiło wiele nowości. Jedną z nich był udoskonalony iPad Pro, który ma być zdecydowanie lepszy od poprzednich modeli. Sprawdźmy, co tym razem zaoferuje nam firma i czym iPad Pro 2021 będzie się różnił od poprzedniego iPada Pro. 

Układ M1

Zdecydowaną nowością i krokiem w przyszłość jest układ M1, który posiada nowy iPad Pro. Ma on 8-rdzeniowy procesor, który sprawi, że urządzenie będzie działać o 50% szybciej niż poprzedni model iPada. Układ M1 sprawi, że urządzenie będzie miało lepszą wydajność GPU. Będzie to aż 40% więcej niż w poprzednim modelu. Ten iPad Pro będzie najszybszym urządzeniem tego rodzaju. Dużej zmianie ulegnie również pamięć urządzenia. Jej przepustowość będzie sięgać 16GB, a pamięć masowa będzie 2 razy szybsza i będzie posiadała aż 2TB. Urządzenie będzie niezwykle wydajne, dzięki baterii, która ma wytrzymać aż cały dzień, co jest zdecydowaną nowością przy urządzeniach energooszczędnych, jakim będzie iPad Pro. Produkt będzie również niezwykle cienki i lekki, ponieważ wszystkie podsystemy zostały zminimalizowane. 

Nowy i udoskonalony wyświetlacz

Pierwszą zmianą jest wielkość wyświetlacza, która będzie wynosić aż 12,9 cali. iPad Pro będzie posiadał najnowszą konstrukcję mini-LED, dzięki której zostanie wykorzystane aż 10000 diod LED. Zwiększona zostanie również jasność pełnego ekranu do 1000 nitów, a maksymalna jakość ekranu będzie wynosić 1600 nitów. Dzięki tym wszystkim nowością na iPadzie Pro będzie można oglądać obrazy, które wyglądają jak rzeczywiste. Natomiast graficy, kamerzyści i fotografowie będą mogli łatwiej wykonywać swoją pracę. 

5G

Lepsza wydajność iPada Pro jest zasługą 5G, dzięki której korzystanie z Internetu będzie zdecydowanie przyjemniejsze. Wideo będzie przesyłane w wyższej jakości i nie będzie ono opóźnione. Urządzenie będzie posiadało największy zasięg 5G na świecie. iPad Pro będzie mógł osiągnąć prędkość do 4 Gb/s, więc korzystanie z urządzenia będzie bardzo przyjemne. 

Obsługa Thunderbolt i USB 4

Nowy iPad Pro będzie obsługiwał Thunderbolt oraz USB 4. Dzięki temu port USB-C, który posiada ten sprzęt będzie niezwykle szybki. Czterokrotnie zostanie zwiększona również przepustowość połączeń przewodowych w porównaniu do wcześniejszego iPada Pro. Urządzenie będzie obsługiwać Ethernet 10 Gb/s, co zapewnia nam szybszą pamięć zewnętrzną. 

Nowa aparat

Aparat w iPadzie Pro będzie posiadał rozdzielczość 12 MP. Nowością będzie również wyposażenie go w Center Stage, czyli funkcję, która będzie podążać za naszymi ruchami, aby podczas rozmowy wideo kamera przez cały czas pokazywała naszą twarz. Pole widzenia kamery będzie szerokie i będzie się płynnie przesuwać razem z nami. Dodatkowo podczas rozmowy, gdy w kadrze pojawi się ktoś inny, urządzenie oddali kamerę tak, aby wszyscy byli widoczni. 

Czego jeszcze możemy oczekiwać po nowym iPadzie Pro?

W nowym iPadzie możemy oczekiwać, że aparat będzie lepszy niż kiedykolwiek. Gdy będziemy chcieli zrobić zdjęcie w słabym oświetleniu nowy ISP i skaner LiDAR dostosują ustawienia aparatu i wybiorą odpowiednią ostrość. iPady będą miały teraz możliwość podłączenia się do nowej klawiatury Magic Keyboard. Nowością był również iPadOs 14.5., który już od kilku dni jest dostępny.