Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Jak samemu wymienić ekran w iPhone 7

Jak samemu wymienić ekran w iPhone 7

Czasem tak się zdarzy, iż ekran iPhona 7 ulegnie uszkodzeniu. Co wtedy zrobić? Otóż okazuje się iż przy odrobinie delikatności możemy go sami sobie w domu wymienić. Zaoszczędzimy pieniądze, jak i czas, który musielibyśmy przeznaczyć, aby został on naprawiony w serwisie.

Pamiętaj, iż decydując się na samodzielną wymianę, bierzesz pełną odpowiedzialność za swoje czyny. 

Na początku najważniejsza jest ocena uszkodzenia wyświetlacza. Jeżeli zauważasz dużą ilość pęknięć, naklej na jego przednią część taśmę pakową. Demontaż stanie się o wiele łatwiejszy. 

Podobnie, jak w innych przypadkach rozładuj baterię do 20%. Wyłącz telefon i odkręć dwie śrubki znajdujące się w dolnej krawędzi iPhona. Kup dodatkowo uszczelki odpowiadające za wodoszczelność, gdyż po wymianie ekranu zalecane jest również i ich wymienienie. 

Podgrzej suszarką do włosów lub nagrzewnicą dolną krawędź urządzenia. Przystaw specjalną uszczelkę do ekranu, odciągnij ją delikatnie do góry, podważ krawędź ekranu płaskim narzędziem. Powoli przesuwaj narzędzie wzdłuż krawędzi. Następnie delikatnie podważ przyssawką wyświetlacz. Kiedy klej puści, odchyl iPhona w lewo, podobnie jak byś otwierał książkę. 

Odkręć 4 śrubki mocujące taśmę. Odepnij baterię i złączę wyświetlacza z płyty głównej. Odkręć dwie śrubki od blaszki przedniej kamery i przełóż wszystkie elementy z wyświetlacza starego do nowego. Następnie skręć iPhona, postępując w odwrotny sposób.

Prawda, że proste? Wystarczy odrobina chęci i dokładności. Jeżeli jednak nie jesteś do końca przekonany, przyjdź do nas, a my zrobimy to za ciebie, udzielając gwarancji na przeprowadzoną naprawę.