Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Szkła hartowane do iPhone, co i jak

Szkła hartowane do iPhone, co i jak

Czasem zdarzy się nam delikatnie zarysować szkło naszego iPhona. Co zrobić, by tego uniknąć? Przede wszystkim powinieneś kupić sobie szkło hartowane, które skutecznie ochroni twój telefon. 

Gadżet ten to popularny sposób na zabezpieczenie ekranu przed zarysowaniami. Ponadto jeżeli telefon upadnie bądź coś przez przypadek w niego uderzy, szkło ma szansę zamortyzować urządzenie. 

Jest również przydatne podczas noszenia urządzenia w torbie. Doskonale wiemy, co znajduje się w kobiecej torebce. Klucze, portfel, czy inny ostry element, który może spowodować uszkodzenie. 

Produkty tego typu co szkło hartowane mają skalę twardości nawet 9H. Oznacza to iż nie można zarysować ich ostrym narzędziem. 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej jest wybrać szkło hartowane, czy może folę na telefon. Jeżeli chodzi o folię – możecie ją kupić za kilka złotych. Jej atutem jest  minimalna grubość. Gdy uda ci się ją odpowiednio nakleić, będzie niewyczuwalna. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że podczas naklejania dostaną się pęcherzyki powietrza, których usunąć nie można.

Szkło hartowane zaś z kolei jest grubsze i sztywniejsze. Montaż jest łatwiejszy, a trwałość jeszcze lepsza. 

Producenci nowszych urządzeń stosują już Gorilla Glass, czyli naprawdę odporne szkło. 

Na rynku dostępne są szkła hybrydowe. To połączenie szkieł hartowanych z foliami ochronnymi. Odporne i niewidoczne – tak można je idealnie opisać. Problemem okazuje się ich dostępność, a także cena. 

Jeżeli chodzi o zamontowanie szkła ochronnego, nie jest to trudne. W każdym komplecie znajduje się instrukcja obsługi. Możemy poprosić o zamontowanie również kogoś z serwisu. Posłuży ono tak długo, aż sami je usuniemy, gdy nastąpi taka konieczność.

Koszt zakupu uzależniony jest przede wszystkim od skali twardości, jak i wymiaru telefonu, jaki posiadamy. Mimo wszystko warto przewidzieć każdą ewentualność i wyposażyć się w coś ochronnego.