Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Nowy iPad Pro 2018 usb-c recenzja

Nowy iPad Pro 2018 usb-c recenzja

Nowy iPad Pro 2018 usb-c recenzja

Poszukiwanie idealnego iPada z pewnością nie jest zadaniem łatwym, ale jeśli chcemy coś nowego, a przy tym dobrego to bez wątpienia iPad Pro 11 marki Apple okaże się być bardzo dobrym zakupem dla każdego użytkownika dobrej jakości sprzętu. Oczywiście znajdą się zwolennicy tego sprzętu, jak również i przeciwnicy. Jednym się on podoba, innym nie odpowiada. Dziś postaramy się nieco bliżej pokazać jego możliwości, funkcje i opcje, aby każdy z Was miał szansę ocenić, czy to to sprzęt dla Was, czy też nie i co ważne – czy jest on warty swojej ceny, bo to dla wielu stanowi element najważniejszy.

iPad Pro 11 – wygląd, ekran, rozdzielczość…

Jeśli spojrzymy na pierwszy rzut oka na ten oto iPad Pro 11 to nie robi on szału, ale przyznać trzeba, że jest estetyczny, prosty, bez zbędnych dodatków i udziwnień. Klasyka w bardzo dobrym wydaniu. iPad Pro 11 ma proporcje ekranu 4.29 :3, a więc zupełnie inne od modelu 10,5” oraz 12,9”. Jego rozdzielczość wynosi 2388 x 1668 px. Mamy, więc nieco szerszy lub wyższy ekran, w zależności od tego, czy ustawimy go pionowo czy też poziomo. To, że jest większy to super, ale niestety wiele aplikacji nie zostało jeszcze zoptymalizowanych do nowego ekranu, co sprawia, że jeśli z nich korzystamy na dole pojawia się czarny pasek. W wielu aplikacjach zmiany są już zastosowane, na niektóre trzeba jeszcze trochę poczekać. Jeśli chodzi o aspekt wizualny, zastosowano tutaj czarne, stosunkowo grube ramki, co niektórych razi, ale jeśli chodzi o praktykę, jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, bowiem możemy swobodnie trzymać urządzenie, nie dotykając kciukami ekranu. I oczywiście to, co zasługuje na uznanie to zaokrąglenia, które wykonano w tym modelu po prostu idealnie. 

iPad Pro 11 – klawiatura

Jeśli spojrzymy na nową klawiaturę i tu mamy osoby ceniące nowość i ludzi, którym zmiany w ogóle się nie podobają. Nowa klawiatura na pewno przypomina tą, którą zastosowano w iPadzie 12,9”. Z lewej strony mamy dodatkowo przyciski Tab i Caps Lock, przez co trzeba było zmniejszyć literki, a to znacząco wpływa na jakość pisania. 

iPad Pro 11 – podłączenie do zewnętrznego monitora

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, czy istnieje możliwość podłączenia tego urządzenia do monitora zewnętrznego, to odpowiadamy – istnieje! W zależności jednak od tego, jaki mamy monitor, możemy otrzymać albo cały obraz, albo też czarne paski po bokach. Jeśli chodzi o najbardziej popularne Netflix i iMovie, one działają bez zarzutu i czarne paski nie są dostępne. 

iPad Pro 11 – opcja Face ID

Jeśli mielibyśmy porównać opcję Face ID w iPadzie, a w iPhonie, to zdecydowanie tutaj sprawdza się ona dużo lepiej. Rozpoznaje ona twarz w ciemności, w ostrym świetle, jak również i w czapce. Nie ma z tym absolutnie żadnego problemu. 

iPad Pro 11 a zastosowanie USB – C

W przypadku tego modelu wykorzystano między innymi USB – C, które niesie za sobą zarówno szereg zalet, jak również i wad. Bez problemu można podłączyć do tego urządzenia różne akcesoria, w tym mikrofon, klawiaturę i inne, warte uwagi udogodnienia. To jest niewątpliwie dużym plusem. A jaki jest minus? To, że dyski twarde, karty pamięci i pendrive’y nie będą działały, chyba, że mowa tutaj będzie o dyskach mających własną aplikację do ich obsługi, takim jak na przykład San Disk. 

Choć dla wielu jest kilka wad tego urządzenia, które powinny mieć niemal od razu zmienione, to mimo wszystko ten iPad Pro 11 cieszy się bardzo dobrą opinią i wśród osób, które go używają, uznawany jest za naprawdę bardzo dobry sprzęt. Jest ergonomiczny, ciekawie się prezentuje, oferuje szereg przydatnych funkcji. Zarówno korzystanie z niego w ramach rozrywki lub jako niezbędnego narzędzia do pracy, bez wątpienia zagwarantuje każdemu maksimum wygody, komfortu i pełnego zadowolenia. Ma on w sobie to wszystko, co sprawia, że można w pełni korzystać z jego możliwości. A wady? Cóż, które urządzenie ich nie ma. Trzeba zapewne znowu trochę poczekać, aż pojawi się kolejny, nowy model, który tych wad nie będzie miał, ale, w którym pojawią się i następne. Nie ma urządzenia idealnego, są tylko takie, które możemy jak najbardziej do siebie dopasować.