Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Jak nagrać ekran na iPhone, iPad oraz i Pod touch – krok po kroku

Jak nagrać ekran na iPhone, iPad oraz i Pod touch – krok po kroku

Jak nagrać ekran w iPhone

Funkcja nagrywania ekranu w iPhone jest możliwa już od jakiegoś czasu. Mimo tego wiele osób nadal nie wie, jak to zrobić. Z tego powodu zdecydowaliśmy się stworzyć dla was ten poradnik. Powiemy wam, jak nagrać ekran w iPhonie, iPada oraz iPoda touch.

Jak nagrywać ekran?

  1. Na samym początku musisz dodać opcje nagrywania ekranu do swojego centrum sterowania. Czyli wchodzimy w Ustawienia -> Centrum sterowania -> Dostosuj narzędzia. Tam szukamy ikonki nagrywanie ekranu, a następnie klikamy plusik, który będzie obok. W taki sposób dodaliśmy tę możliwość do centrum sterowania.
  2. Teraz, żebyśmy otworzyli centrum sterowania musimy przeciągnąć palcem od dołu ekranu do góry, aby się ono pojawiło. Żeby to wykonać, można przejść do ekranu początkowego, ale można to również wykonać, kiedy mamy otwartą jakąś aplikację. W iPhonie X albo nowszym oraz iPad z iOS 12 lub lepszym należy przeciągnąć palcem do górnego, prawego roku ewentualnie do dołu ekranu.
  3. Następnie klikamy ikonkę nagrywania, którą zobaczymy w naszym centrum sterowania i wybieramy opcję mikrofon, aby nagrał się również dźwięk.
  4. Klikamy w opcję nagrywanie ekranu i czekamy, aż rozpocznie się odliczanie. Potrwa ono trzy sekundy. Gdy się ono zakończy, nasz ekran będzie się nagrywać.
  5. Aby je zakończyć, należy wrócić co centrum sterowania i wcisnąć ikonkę nagrywanie ekranu. Innym sposobem, aby to wykonać, jest kliknięcie na czerwony pasek, który pojawi się podczas nagrywania ekranu i wybrać opcje zatrzymaj.

 Poniżej prezentujemy wam ilustracje, jak nagrać ekran i go zatrzymać.

Nagrywanie ekranu w iPhone, iPadzie, iPodzie touch jest bardzo proste, a dzięki temu, że można to zrobić za pomocą centrum sterowania, jest to również bardzo łatwa opcja. Wszystkie nagranie znajdziecie oczywiście w zdjęciach.