Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Wymiana układu SMC MacBook Warszawa

Adres: ul. Grochowska 239, 04-001 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 18.00
Sobota: 11.00 - 15.00
Telefon: +48 790 343 000

Wymiana układu SMC MacBook - iDared Serwis

Profesjonalny Serwis Produktów Apple Warszawa. Profesjonalna kadra Techników elektroników jest wstanie zaoferować profesjonalną wymianę układu SMC w Twoim MacBook Pro Air.

Kontroler SMC to układ scalony mikrokontrolera na płycie głównej sterujący funkcjami zasilania komputera. Steruje on szeregiem funkcji, takich jak:

 • zarządzanie zasilaniem i temperaturami, diodą trybu uśpienia i baterią;
 • sterowanie wentylatorami, obsługa czujnika gwałtownych ruchów, czujnika oświetlenia zewnętrznego (ALS, Ambient Light Sensor) i włącznika zasilania.

Naprawa po zalaniu:
✔ Profesjonalna kadra techników elektroników,
✔ Diagnoza i naprawa płyty głownej MacBook,
✔ Udzielamy 3 miesięcznej gwarancji.,
✔ Kompleksowe testy po naprawie MacBook.

Wymiana układu SMC w Macbooku

Jesteśmy serwisem, który na rynku istnieje od bardzo dawna. Specjalizujemy się głównie w naprawie Macbooków, ale i nie tylko. Nasi serwisanci są przeszkoleni pod różnym kątem, aby mieć możliwość niesienia pomocy nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Oferujemy wymiany kart graficznych, czy układów SMC w Macbooku.

Czym jest układ SMC? To podzespół odpowiedzialny za prędkość i odpowiednią wentylację w twoim urządzeniu. Jednymi z głównych objawów nieprawidłowo działającego układu SMC jest niedziałające podświetlenie klawiatury, czy też niedziałające przyciski. Tę drugą opcję łatwo jest pomylić z awarią klawiatury. Aby ją wykluczyć będziemy potrzebować od ciebie dodatkowych informacji.

Za co odpowiada układ SMC w Macbooku?

Przede wszystkim ma za zadanie sterować przyciskiem zasilania Macbooka. Ponadto odpowiada za prawidłowe otwieranie i zamykanie pokrywy Macbooka. Wpływa również na baterię, rządzi stanem ładowania i innymi wskaźnikami. 

Najważniejsze – zarządza temperaturą urządzenia i wiatrakami. 

Jak się okazuje, układ SMC jest jednym z najważniejszych układów w Macbooku. Jeżeli masz problemy z podświetleniem klawiatury, a bateria niepoprawnie się ładuje, to znak, aby sprzęt oddać do serwisu. Wystarczy, że opowiesz co zaobserwowałeś, a nasi serwisanci bez problemu zlokalizują usterkę i usuną ją tak szybko, jak to będzie możliwe. 

Resetowanie układu SMC w Macbooku

Możesz również spróbować zresetować układ SMC w swoim Macbooku, gdy zaobserwujesz, że na przykład przycisk zasilania nie reaguje, czy komputer nagle się wyłącza lub przechodzi w stan uśpienia. Również zbytnie spowolnienie reakcji może być oznaką uszkodzonego układu SMC. 

Jeżeli za pierwszym, czy też drugim razem resetowanie nie pomoże, warto przyjść do nas. Sprawdzimy, gdzie leży problem. Jesteśmy profesjonalistami. Sprawimy, że twój sprzęt odżyje i będzie, jak nowy. 

Zazwyczaj zalecamy wymianę całego układu SMC na nowy. Dzięki temu problem całkowicie zniknie. Używamy tylko oryginalnych części, dedykowanych przez producenta Apple. Nie używamy podróbek. Mogły by one zaszkodzić twojemu komputerowi. Dajemy użytkownikowi gwarancję, zarówno na naszą pracę, jak i na części, które stosujemy. Nasi klienci wychodzą zawsze zadowoleni, co potwierdzają pozytywne opinie przez nich wystawione.

Zajrzyj do nas. Sprawdź nasz adres. Czekamy na Ciebie. 

Wymiana układu SMC

Czym jest układ SMC?

Układ SMC (System Management Controller) to kontroler zarządzania systemem w naszym urządzeniu. W każdym MacBooku jest on połączony z procesorem Intel. Jest on wsparciem dla uruchamiania mniejszych procesów sprzętowych, czyli tych, które są potrzebne do uruchomienia klawiatury, wentylatorów oraz wskaźników LED. Apple mówi, że układ SMC jest odpowiedzialny za reagowanie na naciśnięcie przycisku zasilania urządzenia. Dalej zajmuje się on otwieraniem i zamykaniem pokrywy MacBooka. Odpowiada za to, aby nasz laptop nie nagrzewał się, zarządzając wiatrakami i temperaturą. Układ SMC odpowiada za czujnik oświetlenia, dzięki czemu dostosowuje kolor podświetlenie klawiatury do okoliczności. Ostatnim, ale niezwykle ważnym zadaniem, jest zarządzeni baterią, stanem jej naładowania i wskaźnikami. Jak więc widać układ SMC jest niezwykle ważny w naszym urządzeniu, a jego uszkodzenie może sprawić, że MacBook nie będzie działać tak, jak powinien.

Jakie są objawy uszkodzenia układu SMC w MacBooku?

Ze względu na to, że układ SMC odpowiada za bardzo wiele rzeczy w naszym laptopie, posiada wiele objawów, które świadczą o jego uszkodzeniu. Oto one:

 • Urządzenie wolno pracuje, a jego procesor nie jest obciążony,
 • Laptop nadmiernie się grzeje,
 • Urządzenie nie włącza się, w przypadku kliknięcia przycisku Power,
 • Komputer nagle wyłącza się lub przechodzi w stan uśpienia,
 • Ikony na ekranie podskakują,
 • Oświetlenie matrycy nie reaguje na warunki otoczenia,
 • Podświetlenie klawiatury nie działa albo jest ona oświetlona nierównomiernie,
 • Wentylatory nie działają prawidłowo,
 • Laptop zachowuje się nietypowo podczas otwierania i zamykania swojej pokrywy,
 • Bateria nie informuje prawidłowo o sowi poziomie naładowania,
 • Urządzenie niepoprawnie się ładuje,
 • Diody w urządzeniu nie działają prawidłowo.

Warto dodać, że to są najczęściej występujące objawy i mogą się one różnić we wszystkich urządzeniach. Czasami powyższe oznaki mogą powodować, jakieś inne uszkodzenie w laptopie. Jednak w każdym przypadku należy udać się do dobrego serwisu, w którym naprawią nam usterkę.

Spróbuj sam naprawić urządzenie!

Czasami nie będzie potrzeba kontaktu z serwisem, aby naprawić układ SMC w laptopie. Na samym początku warto zresetować komputer. Może być tak, że będzie trzeba zrobić to kilka razy. Jeśli to nie pomoże w urządzeniu, które nie ma wbudowanej baterii, wyłącz komputer, odłącz go od zasilania i wyjmij baterię. Następnie przez 5 sekund przytrzymaj przycisk Power. Później włóż baterię i uruchom komputer. Jeśli Twój MacBook ma wbudowaną baterię, podłącz go do zasilania, a następnie przytrzymaj te przyciski: Shift + Control + opcja z przyciskiem zasilania. Następnie puść guziki i włącz komputer. W komputerach Mac Pro, iMac i Mac mini, po włączeniu musicie go odłączyć na 15 sekund, a następnie podłączyć i włączyć komputer. Jeśli te sposoby nie podziałają, będziecie musieli oddać urządzenie do serwisu.

Jak wygląda naprawa układu SMC w serwisie iPhone Warszawa – Grochowska?

Sposób, w jaki nasz serwis naprawi wasze urządzenie, będzie się różnić w zależności od rodzaju usterki. Na samym początku nasi specjaliści dokonają przeglądu urządzenia i wtedy zdecydują, jakie czynności należy podjąć. Nasza ekipa posiada profesjonalne wykształcenie w naprawianiu urządzeń Apple, więc nie musisz się obawiać, że Twój MacBook nie powróci do pełnej sprawności sprzed awarii. Robimy wszystko, aby nie było w nim żadnej oznaki uszkodzenia. Skorzystanie z usług serwis iPhone Warszawa – Grochowska to pewność szybkiej i profesjonalnej naprawy. Posiadamy dla was bardzo atrakcyjne ceny za wszystkie usługi, nie tylko te dotyczące MacBooków. Jeśli masz jakieś pytania, to skontaktuj się z nami!