Naprawa Podświetlenia Matrycy MacBook Warszawa

Adres: ul. Grochowska 239, 04-001 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 18.00
Sobota: 11.00 - 15.00
Telefon: +48 790 343 000

Naprawa podświetlenia Matrycy MacBook Warszawa - iDared Serwis

Serwis Apple Grochowska, bez problemu radzi sobie z uszkodzeniami podświetlenia Matrycy w MacBook Pro Air. Nasz doświadczony zespół techników elektroników. W około 2 dni postawi diagnozę z wyceną naprawy. Zapraszamy do naszego Serwsu przy ulicy Grochowska 239 w Warszawie .

Naprawa podświetlenia matrycy MacBook

Przyczyny uszkodzenia matrycy w MacBooku

Laptopy Apple są bardzo solidnymi urządzeniami, w których usterki nie występują ta często, jak w innych komputerach. Jednak zdarzają się różne awarie np.: problem z podświetleniem matrycy. Wszyscy dobrze wiemy, że brak ekranu to brak możliwości używaniem urządzenia. Kiedy więc możemy obawiać się tego uszkodzenia? Zacznijmy od przyczyn zależnych od użytkownika. Najczęściej po zalaniu MacBooka, podświetlenie matrycy nie będzie działać poprawnie, a my zupełnie nie będziemy mogli korzystać z urządzenia. W tym przypadku należy, jak najszybciej osuszyć urządzenie, kładąc je do góry nogami, aby woda mogła lecieć po klawiaturze, a później oddać laptopa do serwisu. Kolejnym powodem jest upadek urządzenia. Czasami może być tak, że jego bliski kontakt z ziemią nie skończy się źle. Jednak bywa tak, że może dojść do większych awarii niż usterka podświetlenia matrycy np.: zepsucie się płyty głównej. Spotykamy się również z tym, że brak obrazu spowodowany jest zamknięciem ekranu, gdy na klawiaturze został jakiś przedmiot albo  ktoś usiadł na MacBooku. Jeśli chodzi o przyczyny fabryczne uszkodzenia tego elementu urządzenia to zepsucie się kontrolera zasilania układu podświetlenia. Zupełnie nie jest to zależne od użytkownika. Zazwyczaj sprawcą jest wiek laptopa albo po prostu wada fabryczna, które zdążają się w wielu komputerach.

Objawy uszkodzenia matrycy MacBook

Problemy z podświetleniem matrycy łatwo pomylić z innymi uszkodzeniami MacBooka, np.: brak obrazu w urządzeniu. Jest to spowodowane tym, że w obu przypadkach nie wyświetla się obraz w laptopie. W jaki sposób można te obie awarię odróżnić? Sposób jest prosty. Jeśli rzeczywiście mamy uszkodzone podświetlenie matrycy, gdy poświecimy na MacBooka światłem z latarki lub telefony zobaczymy zarys obrazu, który powinien wyświetlać się na ekranie. Jeśli właśnie to zaobserwowaliście, odwiedźcie serwis Macintosz, aby szybko i profesjonalnie pozbyć się uszkodzenia. Warto samemu spróbować zdiagnozowanie usterki urządzenia, ponieważ dzięki temu naprawa będzie zdecydowanie szybsza, chociaż u nas i tak jest ona błyskawiczna.

Istnieją również inne objawy uszkodzenia się podświetlenia matrycy, o których warto wiedzieć. Jednym z nich jest biały ekran na naszym urządzeniu. Nie zawsze brak obrazu spowodowany jest awarią tego podsystemu. MacBooka warto również oddać do serwisu jeśli jakość naszego obrazu jest na bardzo niskim poziomie albo podczas korzystania z urządzenia ekran sam gaśnie. Kolejnymi objawami jest nieprawidłowe działanie wyświetlacza oraz pojawianie się na nim plam lub nierównomiernych pasów, które utrudniają korzystanie z urządzenia. Jeśli w swoim laptopie zauważyłeś te problemy, to oznacza, że podświetlenie matrycy w Twoim komputerze się zepsuło. W tym przypadku Twoim jednym ratunkiem jest oddanie urządzenia do dobrego serwisu np.: Macintosz. 

Naprawa podświetlenia matrycy w iDared Serwis

Nasza ekipa zajmuje się naprawianiem podświetlenia matrycy w każdym MacBooku. Profesjonalnie podchodzimy do sprawy, aby szybko oddać wam urządzenie, ale tylko pod tym warunkiem, że będzie ono całkowicie sprawne. Jak wygląda naprawa urządzenia w naszym serwisie? To zależy od uszkodzenia, z jakim mamy do czynienia.

Na samym początku naprawy musimy postawić diagnozę, aby upewnić się, co jest powodem zepsucia podświetlenia matrycy. Jeśli uznamy, że w waszym laptopie zepsuł się kontroler zasilania układu podświetlenia ekranu, zazwyczaj będzie potrzebna wymiana go na nowy. Zazwyczaj nie opłaca się go naprawiać, chociaż czasami wystarczy, że dodamy do niego kilka rezystorów i urządzenie będzie działać. Oczywiście wszystko dostosujemy do indywidualnych potrzeb uszkodzonego urządzenia.

Jeśli wasze urządzenie zostało zalane, upadło na podłogę albo ktoś na nim usiadł, również naprawa będzie inna. Po kontakcie MacBooka z cieczą sprawdzamy, co zostało uszkodzone i jak to naprawić. Czasami może być potrzebne czyszczenie urządzenia, innym razem coś innego. Najważniejsze jest szybkie działanie, aby woda nie dotarła do płyty głównej, co może spowodować, że będzie trzeba ją wymienić, a to zazwyczaj może być dla nas bardzo kosztowne. W pozostałych przypadkach również dostosowujemy naprawę do sposobu uszkodzenia

Po naprawieniu urządzenia wspólnie z klientem sprawdzamy, czy wszystko działa tak, jak powinno. Jeśli jesteście zadowoleni z efektu, zabieracie urządzenie ze sobą do domu. Nasz serwis jest odpowiednio wykwalifikowany do naprawiania urządzeń Apple, więc wszystkie urządzenia oddacie w dobre ręce. Oferujemy błyskawiczne usługi, bo nie chcemy, abyście na długo zostawali bez urządzenia oraz atrakcyjne ceny. Jesteś zainteresowany naszymi usługami? Odwiedź nasz salon już dzisiaj!

Poszukujesz innej naprawy lub usługi? Zajrzyj do naszego cennika i dowiedz się, w czym jeszcze możemy Ci pomóc. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, możesz do nas zadzwonić lub napisać maila, ze wszystkim z wielką przyjemnością pomożemy.