Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Naprawa płyty głównej MacBook - iDared Serwis

Adres: ul. Grochowska 239, 04-001 Warszawa
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 18.00
Sobota: 11.00 - 15.00
Telefon: +48 790 343 000

Naprawa płyty głównej MacBook - iDared Serwis

iDared Serwis oferujemy profesjonalną naprawę płyt głównych w MacBook Pro Air w Warszawie.

Uszkodzenia płyty głównej w MacBook to dość częsty i powszechny problem, do uszkodzenia może dojść z przegrzania (ważne aby czyścić raz na jakiś czas Swojego MacBooka), po zalaniu, uszkodzenia karty graficznej GPU, lub przez uszkodzenia spowodowane baterią. Zapraszamy na darmową diagnozę do naszego Serwisu przy ulicy Grochowskiej 239 na Pradze Południe.

Płyta główna w Macbooku

Zepsuta płyta główna to problem dość powszechny. Nic dziwnego – w końcu to serce naszego Macbooka. Nasi specjalnie wykwalifikowani pracownicy umiejętnie usuną usterkę, a ty będziesz mógł się cieszyć ze swojego sprzętu. 

Awaria płyty głównej nigdy nie daje charakterystycznych objawów. Często usterka zostaje pomylona z zepsuciem się innego podzespołu. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, zapraszamy do nas. Nasz serwis zajmuje się profesjonalną naprawą płyt głównych i nie tylko. Przeprowadzimy z tobą wywiad i zdecydujemy wspólnie, co będzie dla ciebie najlepsze. Oferujemy staranność wykonania. Udzielamy dodatkowo gwarancji na wykonane usługi. Używamy tylko oryginalnych części, które są dedykowane przez zespół Apple. 

Przyczyny uszkodzenia płyt głównych

Okazuje się, że o uszkodzenie płyty głównej jest naprawdę łatwo. Usterki występują głównie poprzez zalanie. Bardzo często zdarza się, że przy komputerze pracujemy, a więc i pijemy kawę, czy herbatę Przy odrobinie nieuwagi – zalanie murowane. Są też osoby, którym zdarzyło się upuścić Macbooka. W takiej sytuacji uszkodzeniu ulega nie tylko płyta główna, ale i bardzo często i inne podzespoły. Tego typu naprawa może okazać się o wiele kosztowniejsza, co nie znaczy, że jest ona niemożliwa. Często uszkodzenie płyty głównej może być również wynikiem nieprawidłowo przeprowadzonej wcześniej naprawy. 

Oddając Macbooka do naszego serwisu dajemy ci gwarancję, że usterka zostanie usunięta, a całość przebiegnie szybko i sprawnie. Do części płyty głównej zalicza się również niektóre elementy karty graficznej, które razem tworzą spójną całość. Dzięki temu, że w naszym serwisie pracują sami wykwalifikowani specjaliści, jesteśmy w stanie usunąć każdą usterkę. Jesteśmy do twojej dyspozycji.

Czy warto naprawiać płytę główną?

Bardzo często rezygnuje się z naprawy płyty głównej, gdyż jest ona nieopłacalna. Nasz serwis oferuje najniższe ceny i najwyższą jakość usług. Dokładny cennik możecie znaleźć na naszej stronie. Usunięcie tego typu usterki wymaga ogromnej precyzji i dokładności. Na każdą naprawę, jak i użyte części udzielamy gwarancji. 

Przyjdź do nas. Ustalimy termin naprawy, jak i koszty. Poinformujemy o innych alternatywnych rozwiązaniach, które można by zastosować. Na pewno będziesz zadowolony z naszych usług. Tysiące klientów już nam zaufało.

Naprawa płyty głównej MacBooka

Jakie są powody uszkodzenia płyty głównej?

Jest bardzo wiele czynników, które powodują, że płyta główna w naszym urządzeniu się uszkadza. Zacznijmy od tych, które zależą od nas. Przede wszystkim zalanie urządzenia. W takim przypadku ciecz może, ale nie musi, dostać się do płyty głównej. Szybka reakcja da większą szansę, aby takie wydarzenie nie miało miejsca. Kontakt tego ważnego elementu naszego komputera, może spowodować bardzo duże problemy, których czasami może się nie uda rozwiązać. Kolejnym powodem jest upadek. Oczywiście nie każdy kontakt naszego MacBooka oznacza, że się on zepsuje. Jednak należy dbać o to, aby upadki się nie zdarzały. Zabrudzenia laptopa również mogą powodować problem z płytą główną, dlatego powinniśmy dbać o czystość urządzenia. Płyta główna może zostać uszkodzona ze względu na proces starzenia się. Zdarzają się również inne przypadki losowe, które sprawiają, że nasz laptop nie działa tak, jak powinien. To normalne, że wszystkie części mogą się kiedyś popsuć. Jeśli borykacie się z uszkodzoną płytą główną, odwiedźcie serwis iPhone Warszawa – Grochowska.

Oznaki uszkodzenia płyty głównej w MacBooku

Jak w przypadku każdego urządzenia, każde uszkodzenie, gdy się uszkodzi, będzie dawać nam o tym informacje. Z płytą główną jest tak samo, oto one:

 • Zaciemniony obraz, a rozjaśnienie go nie daje efektów,
 • Kontrolki urządzenia zapalają się i gasną,
 • Nie działa port USB, HDMI i Ethernet,
 • Urządzeni bardzo powolnie działa,
 • Ekran się nie włącza,
 • Włącza się matryca, ale obraz się nie pojawia,
 • Laptop się zawiesza,
 • Przy włączeniu na ekranie pojawia się znak zapytania albo kółko,
 • Ekran ma zmienione barwy, 
 • Na ekranie pojawiają się kolorowe paski, kwadraty czy prostokąty, które są widoczne na ekranie,
 • Laptop resetuje się po ponownym uruchomieniu,
 • Bateria nie ładuje się,
 • W MacBooku nie działają porty,
 • Urządzenie wydaje dziwne dźwięki,
 • Macbook nie chce się włączyć.

Jeśli na Twoim urządzeniu zaobserwowałeś powyższe zachowania, najprawdopodobniej płyta główna została uszkodzona, a MacBooka będzie trzeba oddać do odpowiedniego serwisu.

W jaki sposób naprawia się MacBooka?

Istnieją trzy sposoby naprawy, które są zależne od rodzaju uszkodzenia, jakie nastąpiło na urządzeniu. Pierwszą z nich jest naprawa układu BGA. BGA to sposób montażu, podczas którego łączy się układ scalony z płytą główną za pomocą kulek wykonanych z cyny. W wysokich temperaturach się one topią, w ten sposób łącząc obie te części. Przy poważniejszym uszkodzeniu trzeba będzie całkowicie wymienić układ BGA na nowy. Kolejnym sposobem jest naprawa układu zasilania. Na samym początku trzeba będzie sprawdzić, czy pomiar napięcia urządzenia jest prawidłowy. Jeśli okaże się, że któryś element nie działa prawidłowo, będzie trzeba go wymienić. Ostatni sposób to czyszczenie zalanej płyty głównej. Jednak w tym przypadku serwis będzie musiał określić, z jakimi uszkodzeniami mamy do czynienia, a wtedy zdecydują czy warto oczyszczać płytę główną z wody, czy trzeba będzie ją wymienić.

Napraw płytę główną w MacBooku u nas!

Nasz zespół składa się z profesjonalistów, którzy odpowiednią zajmą się każdym urządzeniem Apple. Jeśli w Twoim MacBooku uszkodziła się płyta główna nasz serwis ekspresowo się tym zajmie i naprawi bez znaczenia z jakiego powodu się ona uszkodziła. Na samym początku zdiagnozujemy problem. Robimy to bardzo dokładnie, aby w ten sposób przyspieszyć czas naprawy urządzenia. Następnie pracę nad urządzeniem wykonujemy porządnie i dbamy o to, aby wasz laptop wrócił do was w idealnym stanie bez żadnej awarii. Wspólnie przetestujemy urządzenie, abyście mieli pewność, że rozwiązaliśmy wasz problem. Oczywiście otrzymacie od nas gwarancję, dzięki której będziemy mogli ponownie naprawić wasze urządzenie, gdy coś się niefortunnie uszkodziło. Odwiedź nasz serwis już dzisiaj!