Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Wszystko co wiemy o iOS 13

Wszystko co wiemy o iOS 13

Kiedy Apple wyda kolejną wersję systemu i jakie ulepszenia nas dzięki temu czekają? Początkowe plotki już można spotkać w Internecie. 

iOS 13, czyli kolejna znacząca aktualizacja systemu operacyjnego iOS zostanie zaprezentowana na konferencji WWDC w czerwcu 2019 roku i wydana jesienią tego roku. Apple oficjalnie ujawniło datę corocznej Światowej Konferencji Deweloperów. Rozpocznie się ona 3 czerwca w San Jose. Tego samego dnia ma odbyć się konferencja prasowa, na której zostaną zaprezentowane nowe funkcje sestemu iOS 13.

Dodatkowo producent będzie kontynuował wydawanie aktualizacji, tylko trochę mniejszych rozmiarów, jak np. iOS 13.1. Poprawki będą dodawane stopniowo. 

Dla kogo aktualizacja?

Nie do końca wiadomo, czy starsze modele będą w stanie obsługiwać nowy system, ale na pewno będzie on kompatybilny z takimi urządzeniami, jak iPad Pro (10,5), iPad Pro (11), iPad Pro (12,9, 2017 i 2018), iPad 2017, iPad 2018 oraz iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X/XS/XS Max/XR, a także urządzenia wydane od teraz do jesiennej pory. 

Nowe funkcje

Wiele wskazuje na to, że kilka funkcji zostanie po prostu przesuniętych z iOS12 do iOS13. Poprawią się na pewno błędy, które były niepokojące dla użytkowników starszego systemu. 

Niektórzy miłośnicy iPhone uważają, że okienko wyskakujące przy zwiększaniu lub zmniejszaniu głośności jest denerwujące. Nowa aktualizacja ma to naprawić i stworzyć bardziej przyjazne środowisko. Nie wiadomo do końca, w jaki sposób ulegnie to poprawie. Na pewno nie będzie wyskakiwał na środku.

Również Siri otrzyma kilka udogodnień. Obecnie, gdy zadzwoni telefon należy wybrać, czy odebrać, czy też odrzucić. W przyszłości być może będzie wysłanie wiadomości tekstowej  do osoby dzwoniącej, wyjaśniając przy tym dlaczego w danym momencie nie możemy rozmawiać. 

W następnej kolejności spodziewajmy się poprawy emoji, a przede wszystkim bardziej zintegrowanego sposobu ich wyszukiwania. 

Apple chce wprowadzić inteligentne Wi-Fi. Sieć automatycznie będzie się łączyć, kiedy będzie dostępny hot-spot w pobliżu i zapamięta daną lokalizację, po to, aby w przyszłości móc się znowu połączyć. Po opuszczeniu obszaru, gdzie mamy zasięg Wi-Fi, wyłączy się ono automatycznie, by oszczędzać baterię. 

Kolejną ważną dla użytkowników aktualizacją na pewno będzie wyświetlanie kontaktów ulubionych w sekcji „Kontakty”. 

Być może będziesz mógł uruchamiać aplikacje MacOS na iPadzie i na odwrót. Przynajmniej taki jest plan Apple. Nie jest to do końca potwierdzone, gdyż wciąż trwają spekulacje. Ostatecznie sytuacja zapewne wyjaśni się dopiero do konferencji. 

W miarę zbliżania się premiery mamy nadzieję, iż producent przedstawi ogólny zarys „sylwetki” iOS13. 

blank

 

Czego można się spodziewać po iOS 13? 

Kolejna aktualizacja oprogramowania znanego wszystkim iOS działającego na urządzeniach iPhone jest w trakcie opracowywania przez siedzibę Apple w Kalifornii. 

Choć informacje na ten temat są trochę ograniczone, już teraz krąży kilka pogłosek, które rzucają nowe światło na niektóre zmiany nas czekające. 

iOS 12 to już była istotna zmiana dla polityki rozwoju firmy Apple. Firma pracuje nad kolejnymi udogodnieniami, by co roku móc zaskoczyć nową aktualizacją użytkowników. 

iOS 13 ma być bardziej rozwinięty, niż poprzednie aktualizacji. Możemy spodziewać się całkiem nowego interfejsu Home, ulepszenia zdjęć, aktualizacji dla iPada i wiele, wiele więcej.

DARK MODE

Użytkownicy już od dawna domagają się od producenta „Dark mode”. iOS 13 ma zawierać tę funkcję. 

Robienie i edytowanie zdjęć Live Photo

Do tej pory dzięki funkcji Live Photo telefon mógł rejestrować to, co działo się 1,5 sekundy przed i po robieniu zdjęcia. Teraz czas ten ma wydłużyć się do 6 sekund!

Nowy ekran główny

Apple planuje całkowicie przeprojektować ekran główny, ale nie wiemy do końca, jak to będzie wyglądać 🙂 

Nowa aplikacja Files (Pliki)

Apple chce odnowić aplikację Pliki, dzięki której możemy przechowywać wszystkie pliki w jednej, wygodnej aplikacji. Dzięki niej wyświetlasz je na dowolnym iPhonie, iPadzie i iPadzie Touch. 

Zmiany w iPadzie

Producent chce również wprowadzić kilka zmian dla iPada. Jak to wszystko będzie wyglądać? Na razie niestety tego nie wiemy. 

Zmiany w e-mailach 

Prawdopodobnie będzie istnieć możliwość wyciszania przychodzących powiadomień e-mail z określonych wątków poczty elektronicznej. 

Nowe emoji

W systemie iOS 13 nowe emoji nie będą dostępne. Dopiero w kolejnej aktualizacji systemu możemy doczekać się nowych postaci. 

W sieci pojawiły się już pierwsze dyskusje na temat iOS 13.  Nowy system zostanie poddany przeglądowi podczas WDC (Światowa Konferencja Deweloperów), która odbędzie się prawdopodobnie w okolicach czerwca.  Po zaprezentowaniu nowego systemu zostanie on udostępniony deweloperom do testów, a następnie publicznej grupie testującej Apple w wersji beta.