Nowe aplikacje od Apple

Nowe aplikacje od Apple

Nowe aplikacje od Apple

Na ostatniej konferencji firma Apple zaprezentowała nowe systemy operacyjne dla MacBooków, iMaców, iPadów, Apple TV, iPhonów oraz zegarków. Razem z nimi na naszych urządzeniach znajdziemy wiele nowości, które ułatwią nam korzystanie z nich, a w szczególności pracę zdalną. Oto zbiór wszystkich nowych funkcji, których możemy oczekiwać w nowych systemach operacyjnych od Apple.

FaceTime lepszy niż kiedykolwiek

Pierwszą rzeczą, o której trzeba wspomnieć, są nowości w aplikacji FaceTime. Od teraz będziemy mogli prowadzić rozmowy z zamazanym za nami tłem, dzięki temu nasi rozmówcy nie będą widzieli osób, które są w tym samym pomieszczeniu co my. Rzeczą, która zdecydowanie ułatwi korzystanie nam z tej aplikacji, jest możliwość rozmawiania przez FaceTime z osobami, które posiadają inny system operacyjny – Windowsa, Andrioda, a nawet Linuksa. Dzięki linkowi, który wygenerujemy, będą oni mogli dołączyć do naszej rozmowy przez przeglądarkę. Wprowadzono również redukowanie hałasu, dzięki czemu mikrofon będzie rejestrował tylko to co my mówimy.

Share Play – ułatwienie w czasie pandemii

Nowa aplikacja od firmy Apple, czyli Share Play to sposób na oglądanie filmów i słuchanie muzyki zdalnie z osobami, które nie przebywają w tym samym miejscu co my. Dzięki temu utrzymywanie relacji na odległość będzie jeszcze łatwiejsza. Aplikacje będzie powiązana z FaceTime.

Funkcja Share with you

To rzecz, która spodoba się wszystkim zabieganym osobom. Ta funkcja będzie zbierać wszystkie rzeczy, które wysłali nam nasi znajomi. Dzięki temu łatwo będzie znaleźć linki, zdjęcia itp., których jeszcze nie zobaczyliśmy. Już teraz nie będziemy musieli przekopywać się przez wiele wiadomości, aby je odnaleźć. Ta funkcja będzie dostępna z aplikacjami Zdjęcia, Muzyka, Apple TV, Safari i Podcasty.

Tryb Focus dla zapracowanych

Kolejna funkcja, która doskonale się sprawdzi osobom zapracowanym, a w szczególności tym, którzy pracują z domu. Tryb Focus to funkcja, która wyłączy nam powiadomienia, których nie chcemy otrzymywać w trakcie pracy lub wykonywania innych czynności. Co ważne będziemy mogli go całkowicie dostosować do naszych potrzeb. Warto również dodać, że gdy wyłączymy ten tryb, nasi znajomi zobaczą, że go używamy i nie będą mogli nam wysłać wiadomości.

Aktualizacja Wallet i aplikacji zdrowie – tylko w USA

Ciekawymi rozwiązaniami jest to, że już niedługo mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w Wallet będą mogli trzymać swój dowód osobisty. W aplikacji Zdrowie będą dostępne informacje o badaniach laboratoryjnych, a swoimi danymi zdrowotnymi będziemy mogli się dzielić z najbliższymi. Kto wie, może kiedyś ta funkcja trafi również od Polski.

Ulepszona aplikacja Notatki

Od teraz użytkownicy iPhonów, iPadów oraz Maców będą mogli szybko przejrzeć swoje notatki za pomocą wysuwania ich z prawego dolnego rogu ekranu. Ułatwieniem będzie również tworzenie notatek z innymi osobami. Będziemy mogli zobaczyć, co oni zmienili w naszym pliku oraz oznaczyć ich w tekście. 

Duże widgety na iPadzie

Oto funkcja, na którą czekało bardzo wiele osób. Od teraz na iPadach będzie można ustawić widgety na naszym ekranie. Możemy to spersonalizować tak, aby wygodniej się nam korzystało z urządzenia. 

Zmiany w iCloud

Dzięki nowym systemom operacyjnym będziemy mogli odzyskać dostęp do konta w iCloud przez wskazanie innej osoby, która otrzyma kod do odblokowania. Dodatkowo będzie można wybrać osobę, która będzie odpowiedzialna za naszą chmurę po naszej śmierci. To dzięki funkcji Digital Legacy.