Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

MacBook Air z ekranem Retina 2018

MacBook Air z ekranem Retina 2018

MacBook Air z 2018 roku – jedyny w swoim rodzaju

MacBook Air jest urządzeniem jedynym w swoim rodzaju. Przydaje się w domu, na uczelni, w podróży i przede wszystkim w pracy. Cechuje go ogromna wydajność, dlatego też będzie odpowiedni dla najbardziej wymagających użytkowników. Wystarczy go jedynie dopasować do swoich potrzeb i odpowiednio skonfigurować. Jedyne co może przerażać, to jego cena. Dyrektor generalny Apple Tim Cook przyznał się do planowanej obniżki kosztu nowego MacBooka Air, tak aby nawet przeciętnego użytkownika było na niego stać. Kiedy plany zostaną wcielone w życie? Tego dokładnie jeszcze nie wiemy. 

Zmiana cen MacBooka Air na przestrzeni lat

Komputery z serii MacBook Air od początku cieszyły się ogromną popularnością. Apple zawsze stawiało na jakość i doskonałość w każdym calu. Sprzęty cechowała i nadal cechuje wydajność, szybkość działania, nietuzinkowość i rozwiązania, których inni producenci nie stosowali. 

W latach 2008 – 2014 ceny tego sprzętu ulegały zmianie. Wyjątkiem okazał się być rok 2011, gdzie cena wzrosła. Była to jednak jednorazowa sytuacja, która później już nigdy się nie powtórzyła. Z kosztów rzędu 1799 dolarów udało się uzyskać cenę 999 dolarów. 

Jeżeli chodzi o wersję MacBook Air z 2018 roku, na dzień dzisiejszy dwie podstawowe wersje kosztują odpowiednio 1199 i 1399 dolarów. Czy jest ona adekwatna do właściwości i udogodnień posiadanych przez ten sprzęt? Z pewnością tak. Apple zadbało o każdy, nawet najmniejszy szczegół, a sprzęt na pewno posłuży lata. Nawet jeżeli chodzi o najbardziej wymagających użytkowników. 

Miłośnikom Apple i marzycielom o komputerach klasy MacBook Air, którym zależy na niższej cenie, proponujemy jeszcze chwilę wstrzymać się z zakupem. Ceny w końcu spadną, choć do końca nie wiadomo kiedy to dokładnie nastąpi. Mamy nadzieję mimo wszystko, że w tym roku. 

Pierwsza tegoroczna konferencja Apple ma się odbyć w tym miesiącu. Z pewnością jednym z tematów podczas niej poruszanych będzie właśnie cena MacBooka Air. Dodatkowo zostaną przedstawione inne nowości, jeżeli chodzi o sprzęty, które na rynek chce wprowadzić producent. Możemy spodziewać się prezentacji AirPowera, jak i nowego modelu AirPodsa. 

Z kolei w czerwcu przewidziana jest Worldwide Developers Conference, czyli konferecja Apple organizowana w Kalifornii, podczas której przedstawione zostaną nowe technologie, jak i produkty dla deweloperów. Z naszych informacji wynika również, iż jesienią zostaną zeprezentowane nowy MacBook Pro. 

Jak niskiej ceny można się spodziewać?

Przyjmuje się, iż maksymalna obniżka, jakiej możemy się spodziewać to koszty rzędu 1099 lub 999 dolarów. Ta druga zdecydowanie bardziej by nam odpowiadała. Jednak z tą radością należy się jeszcze trochę wstrzymać. W odpowiednim czasie Apple rozwieje wszystkie wątpliwości.