Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

W jaki sposób tworzyć backup na iPhone, iPad lub iPoda touch

W jaki sposób tworzyć backup na iPhone, iPad lub iPoda touch

Zacznijmy od tego czym jest backup. Jest to zrobienie kopii zapasowej wszystkich rzeczy, które znajdują się na naszym urządzeniu. Przydaje się to, gdy musimy zmienić telefon. Wtedy wszystko pojawi się na naszym urządzeniu. Warto więc to wykonywać, ale nie każdy wie jak to zrobić.

Tworzenie backupu i jak go zrobić

Na samym początku musimy wybrać, czy chcemy robić backup za pomocą iCloud czy komputera. Zapisanie kopii w chmurze będzie dla nas zawsze dostępne, ale ma ono ograniczoną ilość darmowego miejsca, gdy backup na komputerze możemy zająć tyle pamięci ile mamy na nim dostępne.

jak zrobić Backup na komputerze

 1. Podłącz urządzenie do komputera. Jeśli posiadasz urządzenie Mac z systemem Catalina 10.15 należy otworzyć aplikację Finder. Na systemie macOS Mojave 10.14 lub starszym albo komputer PC, należy otworzyć iTunes.
 2. Następnie może się pojawić komunikat, aby podać kod urządzenia albo pokaże się pytanie „Zaufać temu komputerowi?”. Wtedy należy postępować zgodnie z zaleceniami występującymi na ekranie urządzenia.
 3. Później musimy odszukać nasze urządzenie na komputerze.
 4. W przypadku, kiedy będziemy chcieli zachować dane o zdrowi i aktywności z naszego iPhona, iPoda touch lub iPada, musimy zaszyfrować backup. Aby to zrobić, musisz zaznaczyć opcję Szyfruj backup [tutaj nazwa urządzenia] -> Następnie utwórz hasło. Kiedy nie potrzebujemy tych informacji, możemy stworzyć niezaszyfrowany backup, więc kliknij Utwórz backup teraz.

WAŻNE: Hasło, które utworzymy, należy zapamiętać. Będzie nam ono niezbędne do odszyfrowania backupu.

 1. Pod koniec możesz sprawdzić, czy backup został utworzony. 

Backup za pomocą iCloud 

 1. Na samym początku musisz upewnić się, że Twoje urządzenie jest połączone z siecią Wi-Fi.
 2. Następnie wejdź w Ustawienia -> Twoje imię i nazwisko, które pokaże się na górze ekranu -> wjedź w opcję iCloud.
 3. Kliknij Backup w iCloud.
 4. Wybierz opcję Utwórz backup teraz. Do momentu zakończenia procesu nie możesz odłączać urządzenia od Wi-Fi.

Aby sprawdzić postęp wykonania backupu, musisz wejść w Ustawienia -> Imię i nazwisko -> iCloud -> Archiwum iCloud. Pod możliwością utworzenia backupu pokaże się data i godzina, kiedy ostatni raz był on wykonywany.

Backup może być wykonywany automatycznie, bez naszego zaangażowania. Aby to zrobić:

 1. Wejdź w ustawienia -> Twoje imię i nazwisko -> iCloud -> Backup w iCloud i sprawdź, czy opcja Backup w iCloud jest włączona.
 2. Następnie podłącz urządzenie do zasilania.
 3. Upewnij się, że urządzenie jest połączone z Wi-Fi.
 4. Zablokuj ekran urządzenia
 5. Następnie sprawdź, czy w usłudze iCloud jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby móc wykonać backup. Każdy użytkownik, który założył konto w chmurze otrzymuje darmowe 5GB miejsca. Jeśli jednak potrzebujesz więcej, można je dokupić.