Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Uszkodzony układ Audio w iPhone – jak rozpoznać

Uszkodzony układ Audio w iPhone – jak rozpoznać

Korzystanie z iPhone jest dobre i pomocne dla jego użytkowników, o ile nie występują żadne problemy z baterią, czy też dźwiękiem. Mimo faktu, iż Apple stawia na jakość, nie oznacza to, że jego urządzenia są wolne od wad i innych usterek. Najczęściej występującym problemem, na który skarżą się użytkownicy to problem z Audio IC – zwany potocznie „problemem pętli restartu”. Pojawia się po około roku użytkowania, a statystyki pokazują iż dotyczy on nawet co 10 egzemplarza iPhone. 

Typowe objawy dla „pętli restartu”

Zauważając nietypowe i niepokojące objawy, których nie jesteśmy w stanie sami naprawić i zdiagnozować, warto udać się do najbliższego serwisu, gdzie zostanie określone podłoże problemu. Objawem pierwszorzędnym, często mylonym z awarią głośnika okazuje się kłopot z dźwiękiem podczas rozmowy. Rozmówca nie słyszy żadnego dźwięku lub jest on zakłócony, a tryb głośnomówiący kompletnie nie reaguje. Do tego dochodzą problemy z mikrofonem. Dodatkowo bardzo często nie mamy możliwości dodawania notatek głosowych. 

Kolejnym objawem, po którym możemy rozpoznać wyżej wymienioną usterkę jest problem z iTunes. Aplikacja rozpoznaje telefon, ale na ekranie widnieje zablokowane logo Apple. Również podczas wciskania przycisku Home/Touch ID wibracje są wyczuwalne, ale zablokowane logo Apple nie znika. 

Problem Audio IC bardzo często zostaje mylony z uszkodzeniem oprogramowania, czy też płyty głównej. Urządzenie wolniej się uruchamia, co można z kolei zrzucić na zbyt dużą ilość aplikacji. Również nie działa ekran dotykowy lub działa z lekkim opóźnieniem. Jeżeli nie jesteśmy pewni, gdzie leży usterka, udajmy się po prostu do serwisu, gdzie sprawdzimy wszystkie niepokojące nas objawy. 

Problem Audio IC

Problem Audio IC w iPhone 7 wynika głównie z uszkodzonego połączenia pomiędzy płytą główną, a układem audio. Układ audio jest drugim najważniejszym podzespołem całego urządzenia. 

Usterka spowodowana jest błędnie zaprojektowanym rozmieszczeniem płyty głównej. Podczas noszenia telefonu w kieszeni, czy torebce zostaje ona narażona na różnego rodzaju naprężenia. Jeżeli te naprężenia są częste i długotrwałe, o uszkodzenie układu Audio IC nie trudno. Mało kto dziś dba szczególnie o swojego iPhone, stąd też różnego rodzaju problemy.

Wymiana układu Audio IC

Aby usterka została szybko zlokalizowana i naprawiona, konieczna jest odpowiednia diagnoza i sprawna reakcja użytkownika. Jak już wcześniej zostało wspomniane, problem z pętlą restartu często zostaje mylony czy to z zapchaną pamięcią, czy brakiem aktualizacji systemu. Przeciętny użytkownik nie jest w stanie sam określić, co tak naprawdę zostało uszkodzone. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w renomowanym serwisie pogwarancyjnym Apple, który sprawdzi każdą możliwość pochodzenia usterki. Warto wybierać miejsca cieszące się zadowoleniem klientów, aby uniknąć dodatkowych nieprzyjemności i kosztów. Brak doświadczenia serwisanta bowiem to najgorsze, co może cię spotkać.

Zobacz cennik na wymianę układu Audio w iPhone