Nowości w iPadOS 15

Nowości w iPadOS 15

Nowości w iPadOS 15

Ostatnio Apple zaprezentowało nowe systemu operacyjne dla każdego urządzenia Apple. iPady również niedługo będą mogły cieszyć się funkcjami, których wcześniej nie było. Jesteś ciekawy co nowego wprowadziła firma Apple na nasze tablety? Jeśli tak, to przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czego możemy oczekiwać od tej aktualizacji. 

Jakie urządzenia będą mogły skorzystać z iPadOS 15?

Na początku wyjaśnijmy, jakie urządzenia będą mogły zaktualizować swoje urządzenie i korzystać z nowości, które niesie za sobą iPadOS 15. Jeśli posiadasz jedno z tych urządzeń, to będziesz mógł już niedługo skorzystać z nowego systemu operacyjnego:

  • Dowolny iPad Pro,
  • iPad Air 2. generacji i nowsze,
  • iPad 5. generacji i nowsze,
  • iPad Mini 4. generacji i nowsze.

Nowości w FaceTime

Przede wszystkim korzystając teraz z FaceTime, rozmawiając z kilkoma osobami, możemy mieć wrażenie, że wszyscy są w tym samym pomieszczeniu. Zawdzięczamy to nowemu rozmieszczeniu przesyłanego obrazu od naszych rozmówców. Będziemy mogli również skorzystać z widoku siatki. Kolejną nowością jest to, że od teraz nasza rozmowa będzie miała zdecydowanie wyższą jakość, ponieważ dźwięki z naszego otoczenia zostaną wyciszone. Dzięki temu rozmowa będzie przyjemniejsza, a hałasy z naszego pomieszczenia nie będą słyszalne. Nowinek związanych z FaceTime jest bardzo wiele. Kolejną z nich jest opcja rozmycia naszego tła w trakcie rozmowy. Dodatkowo istnieje możliwość zapraszania na spotkanie z użyciem tego komunikatora osób, które korzystają z Androida oraz Windowsa. Możemy to zrobić za pomocą wygenerowanego linka. 

Kolejną rzeczą jest Share Play, czyli dzielenie się muzyką, grami i filmami z osobami, które z nami rozmawiają. To sprawi, że możemy spędzać miło czas z osobami, które są w innym kraju, a nawet na innym kontynencie. 

iMassage

Kolejną nowością, którą wprowadza nam iPadOS 15 to wyświetlanie w aplikacji Wiadomości zdjęć w kolażach lub na stosie. Dzięki temu będą zajmowały one mniej miejsca w widoku rozmowy. Dodatkowo można za pomocą opcji Udostępnione Tobie sprawdzić, jakie linki wysłali nam znajomi, których my jeszcze nie zdążyliśmy obejrzeć. Aktualizacja systemu przyniesie nam również większe ikony w aplikacji. Wprowadzone zostało dzielenie powiadomień na te ważniejsze i te mniej istotne. Przydatną możliwością jest to gdy włączysz Tryb Focus, Twoi znajomi zobaczą to i będą mogli wysłać do Ciebie najważniejsze wiadomości. Nowa opcja Skupienie pozwoli nam wybrać, jakie powiadomienia chcemy otrzymywać.

Analiza tekstu za pomocą Live text

Kolejną nowością jest to, że od teraz nasz iPad będzie rozpoznawał tekst aż w 7 językach i może go zanalizować. Niestety język polski nie będzie dostępny. 

Aplikacja Pogoda

Do tej aplikacji zostały wprowadzone nowe animacje oraz pokazuje nam się od  więcej informacji, dotyczących pogody w naszej okolicy. Co z pewnością będzie dla nas przydatne podczas wakacji. 

Mapa

Aplikacja Mapa oferuje nam wyświetlanie terenu w 3D oraz widok AR dla skanowania okolicy.

Widżety

Od teraz wszyscy posiadacze iPada będą mogli na ekranie początkowym zamieścić widżety. Został powiększony również ich format. Dzięki temu będziemy mogli ekran główny naszego urządzenia dostosować do naszych potrzeb, tak samo, jak mogą to robić już użytkownicy iPhonów.

Multitasking na iPadzie

Od teraz możemy używać dwóch aplikacji jednocześnie, dzieląc swój ekran. Dzięki temu możemy robić dwie rzeczy na raz, co z pewnością ułatwi pracę wielu osobom.

Nowości w Safari

Po pierwsze nowa aktualizacja umożliwi nam zapisanie grup kart na wszystkich naszych urządzeniach, które połączone są ze sobą za pomocą iCloud. Jeśli jesteś posiadaczem iPada, to co zapiszesz, będziesz mógł znaleźć na iPhonie lub MacBooku. Zmieni się również interfejs przeglądarki.