Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Nowe funkcje Apple Watch ratują życie ich użytkowników

Nowe funkcje Apple Watch ratują życie ich użytkowników

Wiadomo już, że urządzenia mobilne typu iPhone mogą komuś ułatwić życie poprzez łatwiejszą komunikację z innymi osobami. Jednak nikt na pewno by nie pomyślał, iż Apple Watch może uratować czyjeś życie. 

Ostatnio głośno jest o sprawie pewnej kobiety Iry Flatow, która oświadzczła, iż Apple Watch uratował życie jej bratu. 

Apple Watch – pomiar tętna

Okazało się, że dzięki możliwości pomiaru tętna użytkownika, zegarek zaalarmował go o zbyt wysokim jego poziomie. Mężczyzna szybko zgłosił się do szpitala, gdzie spędził aż 15 godzin! Został podpięty do specjalistycznej aparatury, która za zadanie miała sprawdzić, co jest nie tak. Ku zdziwieniu wszystkich oba odczyty zgadzały się w 100%!

Inną kwestią jest fakt, iż sam powinien odczuć zbyt wysokie tętno, co powinno go już zaniepokoić. W dzisiejszym świecie jednak każdy żyje w biegu i tak naprawdę bagatelizuje wszelkie objawy złego samopoczucia. Stąd też nie zwracamy uwagi na takie rzeczy. Zbyt późna reakcja może doprowadzić do śmiertelnego niebezpieczeństwa. Warto o tym pamiętać i słuchać swojego organizmu, by nie nabawić się większych kłopotów. 

Apple Watch – dodatkowe funkcje

Podejrzewam, że jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślał by, że jakiś tam zegarek uratuje komukolwiek życie. Poza podstawową funkcją, jaką jest pomiar tętna inteligentne zegarki posiadają szereg innych czujników ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo mierzą bicie serca, a niektórzy twierdzą, iż określają ciśnienie krwi – co jest kwestią sporną. 

Świetną opcją jest również przypomnienie o odpowiednim nawodnieniu. Nasz organizm głównie zbudowany jest z wody, stąd też należy pamiętać o codziennym jej dostarczeniu w zalecanych ilościach. Dzięki tej funkcji na pewno nie zapomnimy o niezbędnej dawce nawodnienia.

Praktycznie każdy smart watch wyposażony jest w akcelerator ruchu. Dzięki temu łatwo możemy określić, czy dany użytkownik porusza się, czy może właśnie się przewrócił i potrzebuje pomocy. Dla niektórych może to się okazać niepotrzebne. Uwierzcie jednak, że historia zna i inne przypadki, kiedy inteligentny zegarek uratował komuś życie. 

Coraz więcej osób starszych decyduje się na kupno Apple Watcha. Świat się rozwija, a oni zdają sobie sprawę, że tego typu urządzenia mogą znacznie ułatwić życie. Tym bardziej, gdy ktoś jest starszy i mieszka sam, z dala od bliskiej rodziny. Z pewnością każdy z was chciałby wiedzieć, gdzie i kiedy znajduje się wasza mama, czy babcia i czy nic jej nie jest. Szczególnie kiedy jej zdrowie jest zagrożone. Właśnie dzięki takim inteligentnym urządzeniom możemy w odpowiednim momencie udzielić pomocy i uratować komuś cenne życie. W końcu mamy je tylko jedno.