Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

iPhone 11, XI a może inaczej ? Co wiemy

iPhone 11, XI a może inaczej ? Co wiemy

Rozwój iPhona na przestrzeni lat

Apple ma zadebiutować nowym iPhonem jeszcze w 2019 roku. Plotki o nowym urządzeniu są już od dawna w obiegu. Dzięki sukcesom jakie przyniosła ogromna sprzedaż telefonów w roku 2018, producent w dalszym ciągu oferował będzie różnorodne modele, dostępne da każdego, na każdą kieszeń. W poprzednim roku naszym oczom ukazał się iPhone XS, XS Max, XR. iPhone XR wyceniany jest obecnie na $749, a iPhone XS i XS Max na cenę ponad $999. 

Spodziewamy się jeszcze lepszych nowości w tym roku. Krążą wiadomości, iż nowe modele będą wyposażone w ekrany o przekątnych odpowiednio 5,8 cala, jak i 6,5 cala. Nie wiadomo jeszcze do końca, jakie będą nosić nazwy, ale póki co niech to pozostanie tajemnicą Apple. 

Plotki na temat nowości krążyły jeszcze przed wydaniem iPhona XS, jak i XR. Okazuje się, iż wyglądem rzeczywiście mogą przypominać swoich poprzedników. Podobno producent planuje zastosowanie matowego szkła z tyłu obudowy. 

Ekrany OLED

Jedni twierdzą iż urządzenia mają być wyposażone w energooszczędne ekrany OLED. Drudzy z kolei mówią, że Apple wycofuje się ze stosowania tego typu rozwiązań i zostaje przy ekranach LED. Wynika to głównie z ogromnych kosztów, jakie generuje zastosowanie OLED-ów. 

We wszystkich iPhonach roku 2019 mają zostać zastosowane ulepszone chipy A13 od TSMC (tajwańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji układów scalonych). Aktualizacje te mają za zadnie poprawę wydajności i jakości użytkowania. 

Plotki sugerują wyposażenie kolejnego iPhona w 6,5 calowy ekran, a także aparat z trzeba obiektywami. Jedynie następca iPhona XR i XS ma zostać przy dwóch. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak będzie wyglądać obudowa z trzeba obiektywami, ale Apple wciąż nad tym pracuje. Tego typu zastosowane ulepszenie ma na celu poprawę jakości zdjęć, a także wprowadzenie zoom-u 3x. Możemy spodziewać się również lepszej wydajności przy dość słabym świetle. Dla miłośników fotografowania, to świetna wiadomość.

Możemy również zobaczyć system precyzyjnego skanowania twarzy, a mianowicie TrueDepth. Jego możliwości jak się okazuje są znacznie większe. Ma on mieć mniejsze wycięcie niż do tej pory. Nie wiadomo jednak jeszcze do końca, jak to będzie w rzeczywistości. Ponadto Apple w iPhonie XR wyeliminował 3D Touch, zastępując go funkcją dotykową Haptic Touch. Plotki sugerują, że to samo może się powtórzyć w linii z 2019 roku. 

Było kilka pogłosek o wsparciu urządzeń w Apple Pencil, ale informacje nie są jeszcze potwierdzone, stąd też jest to niewiarygodne. Zgodnie z tradycją wypuszczania na rynek nowości jesienną porą i tym razem spodziewamy się debiutu gdzieś wrześniową porą. 

Potrójny obiektyw

Leaker Steve Hemmerstoffer znany jest z dzielenia się informacjami na temat planowanych do wydania urządzeń Apple. Z jego danych wynika, iż do tej pory opracowane są dwie wizje, jak ma wyglądać iPhona. W jednej z nich urządzenie wyposażone jest w tylną kamerę w kształcie kwadratu, w której znajdują się 3 soczewki, lampa błyskowa i mikrofon. Według nas wygląda to trochę dziwnie, ale wiemy iż źródło to jest wiarygodne. Drugi patent wygląda znacznie przyjaźnie dla odbiorcy. Aparat z lampą błyskową umieszczony wokół środka trzech soczewek, poziomo. Poniżej znajduje się mikrofon, a przyciski głośności umieszczone są po lewej stronie urządzenia. Przycisk zasilania zaś po prawej, zgodnie z wyglądem dotychczasowych urządzeń. Z przodu znajdziemy zaś odchudzone wycięcie na poprzedni system TrueDepth. 

Mimo, iż plotki na temat trzech obiektywów są bardzo prawdopodobne, co do wyglądu nie możemy być do końca pewni. Z informacji zawartych na stronie japońskiego bloga Mac Otakara wynika iż bardziej prawdopodobna wersja to ta z kwadratowym obiektywem, niż z poziomą kamerą.

Możliwe nazewnictwo

Na przestrzeni lat przez iPhona przewijały się różne nazwy. Spójrzmy:

 • 2007 – iPhone
 • 2008 – iPhone 3G
 • 2009 – iPhone 3GS
 • 2010 – iPhone 4 
 • 2011 – iPhone 4s
 • 2012 – iPhone 5 
 • 2013 – iPhone 5s
 • 2014 – iPhone 6 and iPhone 6 Plus 
 • 2015 – iPhone 6s and iPhone 6s Plus
 • 2016 – iPhone 7 and iPhone 7 Plus
 • 2017 – iPhone 8, iPhone 8 Plus, and iPhone X 
 • 2018 – iPhone XS, iPhone XS Max,  iPhone XR
 • 2019 – iPhone XI, iPhone 11, a moze inaczej

Apple może zdecydować się na zupełnie inny schemat. Pozostają one nieznane aż do momentu wypuszczenia urządzeń na rynek. 

Wygląd

Linia 2019 ma wyglądać podobnie jak linia 2018. Nie spodziewajmy się jakiś poważniejszych zmian, z wyjątkiem tylnego matowego szkła. Tego typu rozwiązanie pozwoli na odróżnienie iPhonów z 2018 roku od iPhonów z 2019 roku.

Wyświetlacze

Przez ostatnie kilka lat Apple sporo pracowało nad ulepszeniem swoich wyświetlaczy. Chciano zastosować OLED-y. Póki co wszystko jest w fazie testów. Apple właśnie pracuje na Tajwanie nad własnym projektem ekranów. Dąży do stworzenia swojej serii, jednak czy to będzie możliwe to się dopiero okaże. Wyświetlacze te bowiem są bardzo drogie. 

Inne pogłoski twierdzą, iż Apple mimo wszystko zostanie przy LCD. Tegoroczne modele mają być również cieńsze i lżejsze. 

Ponadto przewiduje się likwidację 3D Touch. Podobno wszystkie trzy modele mają być jej pozbawione. 

Procesor A13

TSMC skupia się na produkcji procesorów A13, wyposażonych w lepszą wydajność i efektywność działania. 

Tylne kamery

Było kilka plotek o tym, iż Apple planuje wprowadzić technologię skanowania 3D z wykorzystaniem światła strukturalnego. Jednak nie do końca wiadomo, jak to będzie wyglądać. Potrójny aparat ma za zadanie uzyskanie większego pola widzenia i zoomu, a także polepszenie parametrów przy słabym oświetleniu. 

iPhone z trzema ustawieniami obiektywu może zawierać jeden aparat o rozdzielczości 10 megapikseli, drugi 14 i trzeci jeszcze z nieznanymi ustawieniami. 

TrueDepth Camera

Plotki sugerują, iż Apple planuje wprowadzenie zmian w systemie TrueDepth, która umożliwia identyfikację twarzy w iPhonach.  Dodatkowo urządzenie ma zostać wyposażone w czujnik zbliżeniowy RGB i podczerwieni, zainstalowany pod ekranem OLED. Przedni aparat może się pochwalić aż 10 megapikselami! Niektórzy twierdzą, iż te wszystkie ulepszenia będą wymagać baterii o większej pojemności. Producent zapewnia zaś inaczej.

Apple Pencil

Apple rozważa również wydanie Apple Pencil dla nowych modeli z 2019 roku. 

Inne wiadomości

 1. iPhony z 2019 roku mają być w stanie ładować bezprzewodowo inne urządzenia, na takich samych zasadach, jak będą działać przyszłe AirPodsy, które są już wyposażone w tego typu funkcję.
 2. Większe baterie, a co za tym idzie dłuższa żywotność. Na pewno znajdzie to uznanie wśród wielu użytkowników, którzy w dużym stopniu użytkują swój aparat. 
 3. iPhone z 2019 roku ma być wsparciem dla technologii Ultra-Wide Band (komunikacja bezprzewodowa, charakteryzująca się szybkością przesyłania danych).
 4. Krążą pogłoski, iż iPhony mają być wyposażone w nowe złącze USB-C. Nie ma na to jeszcze potwierdzonych informacji. 
 5. Analityk Barclays Blame Curtis uważa, że Apple może planować wdrożenie obsługi Wi-Fi 6. Zapewnia ono wyższą szybkość transmisji danych, większą pojemność i lepszą wydajność. Dodatkowo producent obiecuje oszczędność baterii, mimo zastosowania tego rozwiązania.
 6. Następna wersja iPhona być może będzie wyposażona w antenę MIMO 4×4, pozwalającą na szybszą transmisję LTE.
 7. Producent obiecuje 4 GB pamięci RAM dla następcy iPhona XR.

Nowe iPhony mają ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku, we wrześniu.