Apple AirTag – świetnie zapowiadający się produkt Apple

Apple AirTag – świetnie zapowiadający się produkt Apple

Apple AirTag – świetnie zapowiadający się produkt Apple

Najnowszy produkt Apple AirTag wywołał wielkie zamieszanie na rynku. To bardzo obiecujący produkt, który sprawi, że już nigdy nie zgubimy kluczy czy portfela. Jesteś ciekawi jak działa AirTag? Nie wiesz, czy go kupić? Jeśli tak, to musisz przeczytać nasz artykuł. 

AirTag – jak działa?

AirTag to niewielkie urządzenie, które możemy przyczepić do wszystkich najważniejszych dla nas rzeczy np.: plecaków, toreb, kluczy czy portfela. Dzięki temu będą one bezpieczniejsze, ponieważ urządzenie przesyła informacje o położeniu AirTaga, razem z naszym sprzętem, do aplikacji Lokalizator. Możesz otworzyć aplikację i tam sprawdzić, gdzie jest przedmiot, którego właśnie szukasz.

Co ważne utarta połączenia z Bluetooth oraz z siecią komórkową nie sprawi, że nie znajdziemy swojego przedmiotu. Wtedy inni użytkownicy mogą go zlokalizować, kiedy posiada przy sobie AirTag. Jeśli zgubiliśmy klucze, a obok nich przeszedł ktoś inny, kto ma iPhona, to urządzenie zaktualizuje położenie naszego utraconego sprzętu. Dzięki temu przedmiot, który jest poza zasięgiem Bluetooth, nadal będzie możliwy do odnalezienia. 

Łatwe znajdowanie zagubionych przedmiotów

Każdy z nas chyba miał w życiu taki poranek, kiedy natychmiast musiał wyjść z domu, bo był spóźniony, ale nie mógł znaleźć swoich kluczy. Właśnie wtedy przyda nam się AirTag. Jeśli jesteśmy pewni, że przedmiot, który zgubiliśmy, jest w naszym domu, możemy wejść w aplikację Lokalizator i włączyć dźwięk w urządzeniu. To sprawi, że usłyszmy, gdzie jest nasz sprzęt i będziemy mogli go odnaleźć i wyjść z domu. 

Jeśli lokalizator jest niedaleko Ciebie, aplikacja poprowadzi Cię, gdzie powinieneś iść, aby go znaleźć. Dokładnie pokaże Ci kierunek i odległość, gdzie zostawiłeś sprzęt. 

Co ważne ta funkcja dokładnie zadziała tylko dla wybranych iPhonów. Oto one:

  • iPhone 11,
  • iPhone 11 Pro, 
  • iPhone 11 Pro Max,
  • iPhone 12, 
  • iPhone 12 mini,
  • iPhone 12 Pro, 
  • iPhone 12 Pro Max.

Według nas AirTag to przydatny gadżet, na którego warto się zdecydować. Dzięki niemu szukanie zagubionych przedmiotów będzie prostsze niż kiedykolwiek. My na pewno zdecydujemy się na zakup AirTag.