Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Szybkie ładowanie iPhone – Co i jak !

Szybkie ładowanie iPhone – Co i jak !

Każdy z nas chciałby mieć na pewno iPhone, którego nie trzeba by było ciągle ładować.  Żyjemy za szybko, wciąż chcemy być w kontakcie ze światem i innymi ludźmi. Przeszkodą w tym okazuje się właśnie szybko rozładowująca się bateria lub zbyt powolne ładowanie. O ile z pierwszą opcją można sobie szybko poradzić, o tyle drugi problem jest największą zmorą użytkowników urządzeń Apple.

Większość producentów oferuje jakąś alternatywę, jeżeli chodzi o ładowanie urządzenia w trybie ekspresowym. Z przykrością jednak trzeba stwierdzić, iż Apple nie daje swoim miłośnikom zbyt dużego pola do popisu. Okazuje się bowiem, że oferowane udoskonalenia nie spełniają w stu procentach naszych potrzeb. Zazwyczaj do zestawu nie zostaje dołączona ładowarka do szybkiego ładowania, co dziś okazuje się podstawą w użytkowaniu jakiegokolwiek urządzenia. Trzeba sobie więc radzić w inny sposób.

Jak szybko naładować iPhone?

Każdy z nas chciałby szybko i sprawnie naładować iPhone. Jak sobie z tym poradzić? Wystarczy po prostu zwiększyć ilość woltów i amperów. Brzmi strasznie? Nie ma co się obawiać. Jeżeli korzystamy z iPhone 7 (Plus) lub starszego można wyposażyć się w ładowarkę 5V/2A. Umożliwi to szybsze ładowanie. Kupimy ją w prawie każdym sklepie z elektroniką, czy też możemy złożyć zamówienie przez Internet.  Jej koszt nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Dla większości taki wydatek nie będzie problemem. W końcu sprawa jest na wagę złota. Ma to być dla nas ułatwieniem. Pamiętajmy jedynie o fakcie, by wybierać produkty renomowanych marek. 

Jeżeli chodzi o nowsze modele iPhone typu X, XS, XR, XS Max, czy też iPhona 8 sprawa wydaje się być prostsza. Wystarczy zakupić ładowarkę USB-C. Zalecane jest wyposażenie się w oryginalną ładowarkę do iPada lub MacBooka, jednak trzeba liczyć się z większą kwotą. Do tego musimy dokupić specjalny przewód. W tym przypadku jedyny, który jest dedykowany to kabel Apple USB-C Lightning.

Jeżeli chodzi o sam proces ładowania okazuje się iż jego szybkość nie jest cały czas taka sama podczas całego cyklu. Im aparat jest bardziej naładowany, tym ten proces zachodzi wolniej. Uzupełnienie akumulatora od 0 do 80% jest zwykle szybsze niż uzupełnienie od 80 do 100%. 

Mimo, że opcja szybszego ładowania jest zaliczana do luksusów, nie jest ona niemożliwa dla przeciętnego użytkownika. Jeżeli jesteś osobą, która ceni sobie swój czas oraz wygodę powinieneś zastanowić się nad alternatywą dla szybszego uzupełnienia poziomu naładowania akumulatora. Opcji jest mnóstwo, wystarczy je jedynie odpowiednio wykorzystać. Być może doczekamy się momentu, kiedy Apple będzie dołączało do swoich urządzeń również zestawy szybkiego ładowania. Póki co musimy sobie jednak radzić w inny sposób.