Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Nowy iMac 2021

Nowy iMac 2021

imac 2021

Nowy iMac 2021

Kolejną nowością, którą zaprezentował Apple na swojej konferencji w kwietniu, był nowy iMac. Zachwycił on wszystkich procesorem M1, który z całą pewnością odmieni produkcję komputerów. Sprawdziliśmy, co jeszcze obiecała nam firma. 

Cieńszy iMac niż dotąd

Najnowszy iMac, który został zaprezentowany na najnowszej konferencji Apple, będzie zdecydowanie mniejszy niż jego poprzednicy. Zawdzięczamy to M1, które jest niezwykle wydajne energetycznie, ale również niewielkie, dzięki czemu wielkość urządzenia została zminimalizowana. Również inne podsystemy jak płyta główna i układy termiczne są zdecydowanie zmniejszone, dzięki czemu nowy iMac będzie bardzo cienki, a jego objętość została zmniejszona o 50%.

Nowe warianty kolorystyczne

Kolejną nowością w iMacu jest bardzo duża gama kolorystyczna, której nigdy dotąd nie było. Teraz będziemy mogli kupić komputer w kolorze zielonym, srebrnym, filetowym, różowym, pomarańczowym, żółtym i srebrnym. Jednak Apple zdecydowało się odpowiednio nasycić te kolory na naszym iMacu. Z przodu jest on łagodniejszy, aby użytkownik nie rozpraszał się podczas korzystania z urządzenia. Natomiast tył iMaca jest bardziej wyrazisty i doskonale na nim widać jeden z kolorów, który wybraliśmy. Również dodatki np.: kabel jest w takiej samej barwie co komputer. Dla osób, które lubią ciekawy design, różnorodne odcienie iMaców będą z pewnością dobrą wiadomością. 

24-calowy wyświetlacz 4,5K Retina

Zdumiewający w iMacu będzie wyświetlacz. Jest on o wielkości 24 cali i rozdzielczości 4,5K. Posiada on 11.3 miliona pikseli. W komputerze obraz będzie niezwykle żywy i realny, co zawdzięczamy gamie kolorów P3 i jasności 500 nitów. Urządzenie będzie posiadać True Tone, czyli dostosowanie się barw do otoczenia, w którym się znajdujemy. Ekran posiada również powłokę przeciwodblaskową, dzięki której korzystanie z iMaca będzie bardziej komfortowe. 

Wydajność dzięki M1

Nowoczesne M1, które znajduje się w naszym iMacu, sprawia, że korzystanie z urządzenia jest bardzo szybkie i niezwykle wydajne. Komputer od razy po włączeniu zaczyna działać, a wszystkie aplikacje włączają się błyskawicznie. Tak właśnie jest z aplikacją Zdjęcia. Od teraz wszystkie fotografie można edytować zdecydowanie szybciej. Możemy również korzystając z Safari włączyć wiele kart, a iMac i tak będzie płynnie działać. Dzięki M1 ulepszono wiele aplikacji np.: Wiadomości czy Mapy. Dodatkowo posiadacze iPhone lub iPada mogą uruchamiać gry na iMacu. Apple podaje, że dzięki wykorzystaniu procesora M1 urządzenie jest o 85% bardziej wydajne niż poprzednie modele. Ta nowość powoduje, że można zdecydowanie szybciej eksportować filmy z iMovie. iMac posiada 8-rdzeniowy procesor, który powoduje, że grafika w naszym urządzeniu jest na bardzo wysokim poziomie. Nowości sprawiają, że można zdecydowanie szybciej eksportować filmy z iMovie. iMac będzie doskonały dla grafików, ponieważ posiada potężną kartę graficzną, która jest o 50% szybsza niż w innych urządzeniach, więc na zdjęcia można błyskawicznie nakładać różnorodne filtry. 

Aparat, głośnik i mikrofon

Zdecydowaną nowością, to doskonały aparat, głośnik i mikrofon w iMacu. Urządzenie posiada kamerę FaceTime 1800p, która przesyła wysokiej jakości obraz, nawet przy słabym oświetleniu. Zredukowane zostaną szumy, a ulepszeniu uległa automatyczna ekspozycja i balansowanie bielą. 

Mikrofon

Nowy iMac posiada aż trzy mikrofony, dzięki którym rozmowy będą zdecydowanie wyraźniejsze. Mikrofony są odpowiednio ustawione, aby całkowicie ignorować szumy albo to co dzieje się za nami. 

Głośniki 

Nowy iMac posiada dwie pracy głośników niskotonowych, a każdy z nich posiada głośnik wysokotonowy. Dzięki temu dźwięk będzie niezwykle czysty i realny. 

Nowe aplikacje 

Nowy iMac ma możliwość korzystania z wielu aplikacji, które nie tylko ułatwiają pracę zdalną, ale również zwyczajne korzystanie z urządzenia jak oglądanie filmów, czy przeglądanie portalów społecznościowych. 

Touch ID i inne akcesoria

Od teraz posiadacze iMaców mogą również skorzystać z wielu nowych akcesoriów, jak trzy modele Magic Keyboard, które można wybrać tak, aby kolorystycznie pasowały do naszego iMaca. Dodatkowo na klawiaturze po raz pierwszy pojawi się Touch ID, dotychczas można było go spotkać w MacBookch. Dodatkowo ta funkcja została unowocześniona o szybkie przełączanie użytkowników, rozpoznając kilka odcisków palców. Apple wprowadziło również nową mysz Magic Mouse, którą również można dostosować kolorystycznie do komputera. Stworzono również najlepszy gładzik Magic Trackpad. 

My już nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli wypróbować nowego iMaca, który jest ogromnym krokiem w technologiczną przyszłość.