Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Jak wymienić wyświetlacz w iPhone X

Jak wymienić wyświetlacz w iPhone X

Zdarzyło ci się uszkodzić ekran w twoim iPhonie X? Nie chcesz dać zarobić serwisowi, który miałby odrobić za ciebie całą robotę?

Przy odrobinie cierpliwości i staranności powinno ci się to udać. Przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże. 

Wyłącz telefon. Wcześniej rozładuj baterię poniżej 20%. Aby ułatwić wymianę wyświetlacza bardzo popękanego, naklej na niego wcześniej taśmę pakową. Będzie ci łatwiej zdjąć ekran. Odkręć dwie śrubki znajdujące się na dolnej krawędzi iPhona X. Podgrzej dolną część urządzenia, by uzyskać zmiękczenie kleju. Zrobisz to za pomocą na przykład suszarki do włosów.

Przymocuj przyssawkę do dolnej części iPhona X. Podciąg ją do góry, a w szczelinę włóż płaskie i w miarę ostre narzędzie. Przesuwaj je bardzo delikatnie wzdłuż krawędzi, aby usunąć klej. Kiedy go już usuniesz i wszystkie krawędzie będą odklejone, przesuń delikatnie wyświetlacz w kierunku portu ładowania.

Delikatnie podnieś wyświetlacz. Pamiętaj o taśmach, które łączą go z płytą. Nie szarp i nie wykonuj gwałtownych ruchów. Zobaczysz trzy śrubki, które trzymają taśmę przy płycie głównej. Odkręć je. Usuń metalową płytkę, którą te śrubki trzymały. Usuń pozostałe złącza. Ostatecznie wymontuj wyświetlacz. 

Przy przednim panelu odkręć śrubkę mocującą kamerkę przednią. Zobaczycie tam również niewielki zacisk uziemiający w złotym kolorze. Jego również wyjmij. Odkręć dwie śruby mocujące głośnik i czujnik ruchu. Można je delikatnie podważyć. 

Znów podgrzej górną krawędź, aby wszystko łatwiej puściło. Do poszczególnych etapów możesz użyć również pęsety. 

Pamiętaj o delikatności, bo to ona odgrywa tutaj największą rolę.

Masz Pytania zapraszamy do naszego serwisu w Warszawie