Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Jak wyłączyć Find My iPhone

Jak wyłączyć Find My iPhone

Apple jest renomowanym na całym świecie producentem światowej klasy sprzętu, jak i oprogramowania nadającego się nie tylko do celów biznesowych, ale i prywatnych również. Ciągle stawia na różnego rodzaju ulepszenia, nowatorskie rozwiązania, które mają na celu ułatwienie życia oraz synchronizację z innymi urządzeniami, co w dobie Internetu jest niezwykle ważne. W dzisiejszym świecie urządzenia takie jak iPhone, czy MacBook nie służy jedynie do przekazywania informacji, ale do pracy, nauki, ciągłego samorozwoju. Musimy być ciągle w kontakcie, by być na bieżąco, by wiedzieć, gdzie obecnie znajduje się nasz iPhone. Właśnie dla tej ostatniej kwestii, została specjalnie opracowania usługa Find My Phone. Dla większości przeciętnych użytkowników okazuje się ona niezrozumiała, wręcz bezużyteczna, ale ma również swoich zwolenników.

Czym jest Find My iPhone?

Usługa Find My iPhone umożliwia przede wszystkim synchronizację i znajdowanie urządzenia, które zostało skradzione, czy zagubione. Ponadto istnieje również możliwość zdalnego zablokowania. Możemy to zrobić z poziomu wyszukiwarki na dowolnym innym urządzeniu mobilnym, czy też smartfonie. Opcja zdalnego zablokowania bardzo się przydaje. iPhone dla większości z nas jest urządzeniem służącym nie tylko do kontaktu z innymi, ale też służy nam jako dysk do przechowywania ważnych lub mniej ważnych, ale osobistych danych. Należy wziąć tu również pod uwagę zapisane na urządzeniu płatności, czy też karty płatnicze. 

Powinniśmy pamiętać także o tym, by przed oddaniem do serwisu, czy też przy sprzedaży usługa Find My iPhone została wyłączona. Bez tego ani jedno, ani drugie nie będzie możliwe.

Jak usunąć funkcję Find My iPhone? 

Przed usunięciem usługi Find My iPhone przygotujmy swoje Apple ID, jak i hasło. Usunięcie można wykonać zarówno z poziomu urządzenia, jak i z poziomu wyszukiwarki. Sami wybierzcie, która opcja jest bardziej odpowiednia dla was. 

Usuwanie Find My iPhone w telefonie

  1. Usunięcie usługi: ustawienia – iCloud – wyłącz usługę Find My iPhone
  2. Usunięcie konta z iCloud: ustawienia – iCloud – usuń konto

Usuwanie Find My iPhone z poziomu wyszukiwarki

Wejdź na stronę www.icloud.com i wpisz swoje Apple ID. 

  1. Znajdź – wszystkie urządzenia
  2. Wybierz swoje urządzenie, po czym kliknij na krzyżyk.
  3. Usuń – potwierdź.

Usługą Find My iPhone można również usunąć poprzez kontakt z konsultantem na infolinii pod numerem 00 800 44 11 875.

Jak sami widzicie usunięcie funkcji wcale nie jest takie trudne, jak by się mogło wydawać. Każdy, nawet najmniej doświadczony użytkownik świetnie sobie z tym poradzi. Wystarczy chwila czasu i odrobina chęci.