Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Jak robić zdjęcia w trybie nocnym – iPhone 11, iPhone 11 Pro?

Jak robić zdjęcia w trybie nocnym – iPhone 11, iPhone 11 Pro?

Absolutną nowością w iPhone 11 jest możliwość wykonywania zdjęć w trybie nocnym. Nie od dzisiaj wiadomo, że te smartfony mają bardzo dobry aparat, co jest ich jedną z większych zalet. W tym krótkim poradniku opowiemy wam jak korzystać z trybu nocnego w iPhone 11 i iPhone 11 Pro.

W tych dwóch modelach telefonów tryb nocny włącza się automatycznie, kiedy występuje słabe oświetlenie. To spowoduje, że jakość zdjęć będzie zdecydowanie lepsza, kolory będą żywe, a zakłócenia, w odróżnieniu do starszych modeli iPhonów, nie będą widoczne.

Tryb nocny w iPhone posiada aż 10 luksów. Pewnie nie wiele osób, wie, co to dokładnie oznacza. Postaramy się to wyjaśnić. W pogodny dzień na zewnątrz będzie miał około 10000 luksów, a w domu, patrząc na taki krajobraz, będzie około 1500 luksów. Wieczorem oświetlenie będzie posiadało około 10-15 luksów. Wtedy tryb nocny w naszym iPhone sam się włączy.

Jak działa tryb nocny?

Powiedzieliśmy, że włączy się on automatycznie, tak się dzieje, gdy na zewnątrz będzie poniżej 10 luksów. Jednak możemy chcieć w innych okolicznościach z niego skorzystać. Wtedy w naszym telefonie w rogu pojawi się ikonka półksiężyca, którą trzeba kliknąć, aby tryb zaczął działać, wtedy symbol zmieni kolor na żółty. Dodatkowo będzie na nim napisana ilość sekund naświetlania terenu, któremu będziemy robić zdjęcie.

Gdy włączymy tryb nocny, przy poglądzie aparatu pojawi się suwak. Nie trzeba go przesuwać, chyba że sami chcemy ustawić wszystkie ustawienia. Przedstawia on czas naświetlania obrazu, a jego długość sama będzie się wybierać. Zazwyczaj będzie to trwać to do 3 sekund, jednak za pomocą suwaka możemy to przedłużyć do 5 sekund. W przypadku selfie robionego z ręki czas naświetlania będzie trwać około 10 sekund, a kiedy postawimy telefon na statywie, można nawet czas oświetlania ustawić na pół minuty.

Jeśli już wszystko sobie ustawimy, należy przycisnąć spust migawki i trzymać telefon nieruchomo. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy obraz będzie się naświetlać, a po każdym poruszeniu obraz może nie być zadowalający.

Warto również dodać, że tryb nocny można sememu wyłączyć. Wystarczy wtedy kliknąć w żółtą ikonkę z księżycem na górnej części ekranu.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi będziecie wiedzieć, jak wykonywać piękne zdjęcia swoim iPhone 11 albo iPhone 11 Pro nawet w nocy.