Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Jak korzystać z sieci 5G na iPhonie?

Jak korzystać z sieci 5G na iPhonie?

jak korzystać z 5g iphone12

Obsługa 5G to absolutna nowość, którą Apple wprowadziło do iPhone 12, 12 mini, 12 Pro i 12 Pro Max. Wiemy jednak, że wielu użytkowników posiadających te smartfony nie wiedzą, jak z niej korzystać, dlatego postanowiliśmy napisać ten poradnik, w którym wszystko wyjaśnimy.

Co zrobić, aby móc korzystać z sieci 5G?

Aby korzystać z 5G musicie posiadać:

  • iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max,
  • operatora, który obsługuje sieć 5G,
  • plan taryfowy 5G, nie każdy go posiada, a czasami będzie trzeba dopłacić, aby móc z niej korzystać.

Ikony 5G w Twoim iPhone

Jeśli posiadasz jeden z powyższych modeli iPhone, gdy będziesz w zasięgu działania 5G, na pasku zadań zobaczysz różne ikonki. Co one oznaczają?

5G – ten symbol oznacza, że sieć 5G jest dostępna i można z niej skorzystać.

5G+ – możesz skorzystać z sieci 5G, która posiada wyższą częstotliwość. Symbol może również oznaczać, że iPhone już jej używa.

5G U/W – to symbol możliwości połączenia się z siecią 5G o jeszcze wyższej częstotliwości. 

Warto dodać, że nie w każdym rejonie będziemy mogli korzystać z tej funkcji. Sieci z wysoką częstotliwością będą obsługiwane tylko w USA.

Jakie możliwości daje nam 5G?

Korzystanie z sieci 5G ma ogromny wpływ na czas pracy naszej baterii oraz wykorzystywania danych komórkowych. To wszystko możemy dostosować do naszych potrzeb. Możemy zdecydować, kiedy 5G ma działać oraz ile danych ma ono pochłaniać. Jak to zrobić?

Głos i dane

Wejdź w Ustawienia, a następnie Sieć komórkowa i wybierz opcje danych. Jeśli korzystasz z dual SIM ustal, jakiego numeru telefonu mają dotyczyć zmiany.

Sieć 5G w naszym iPhone, tak jak już wspomnieliśmy, oddziałuje na naszą baterię. Jednak posiada ona różne funkcje, które mogą sprawić, że czas pracy telefonu będzie krótszy lub dłuższy.

  1. W trybie 5G AUTO, gdy nie może działać szybciej, zamienia się w LTE, aby oszczędzić baterię. 
  2. Gdy wybierzemy opcje 5G ON, ta sieć będzie działać za każdym razem, gdy będzie to możliwie. Spowoduje to większe zużycie baterii.
  3. LTE, to kolejna opcja, którą możemy wybrać. Jeśli się na nią zdecydujemy, sieć LTE będzie działać zawsze, nawet gdy będzie możliwość używania 5G, to zwiększy czas pracy baterii.

Tryb danych

Wchodząc w Tryb danych na naszym iPhone, możemy dostosować działanie sieci 5G.

  • Więcej danych w sieci 5G

Wybierając tę opcję, sieć 5G będzie działać szybciej i efektownie. Większość aplikacji będzie lepiej działać. Znacznie zwiększa ilość zużywanych danych komórkowych.

  • Standardowy

Ten tryb daje nam możliwość aktualizacji telefonu i wykonywanie zadań w tle. Aplikacje będą mieć standardową jakość wideo.

  • Niski transfer danych

Wybierając te opcje nie będziemy automatycznie pobierać aktualizacji oraz wykonywać działań w tle.

Roaming danych

Gdy włączymy roaming danych sieć, 5G nie będzie działać. W jej miejsce pojawi się 4G oraz LTE.

Co zrobić, gdy na pasku statusu nie pojawia się ikona sieci 5G?

W pierwszej kolejności powinieneś dowiedzieć się, czy na obszarze, na którym przebywasz występuje 5G. Następnie wejdź w Ustawienia -> Sieć komórkowa -> Opcje danych komórkowych. Tam powinno Ci się pokazać, czy masz aktywną sieć. Jeśli jej nie widzisz, może okazać się, że operator nie obsługuje 5G. Jako ostatnią czynność włącz i wyłącz tryb samolotowy. Wtedy sieć powinna się uaktywnić. Jeśli nadal jej nie widzisz, warto skontaktować się z operatorem.