Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Głośnik w iPhone nie działa prawidłowo – co robić?

Głośnik w iPhone nie działa prawidłowo – co robić?

dirty iphone 11 pro speaker

Dysfunkcja głośnika w naszym iPhone znacząco utrudnia korzystanie z urządzenia. W tym poradniku powiemy wam co robić, kiedy przydarzy wam się taka sytuacja. Zebraliśmy dla was zestawienie, najczęściej występujących problem z głośnikiem w iPhone.

Co zrobić, gdy dźwięk z głośnika nie jest wyraźny? 

Metaliczne trzaski słyszane podczas rozmowy, również mogą się wam przydarzyć. W takim przypadku trzeba będzie niestety wymienić głośnik. Najprawdopodobniej uszkodziła się membrana, której zazwyczaj nie da się naprawić. Jej dysfunkcja jest naturalnym procesem, który może pojawić się podczas korzystania z urządzenia. W naszym salonie, szybko wymienimy Twój głośnik.

Co zrobić gdy, nie działają głośniki oraz mikrofon?

Najczęściej niesprawność głośnika i mikrofonu jest spowodowana częstymi upadkami telefonu. W takim przypadku nie będzie można również włączyć trybu głośnomówiącego, podczas rozmowy ta opcja będzie wygaszona. Ta dolegliwość najczęściej występuje w iPhone 7 i 8. Spowodowane jest to innym układem głośnika. Kolejnym objawem tego uszkodzenia może być wydłużona praca iPhone. Aby naprawić ten problem, przyjedź do serwisu iPhone Warszawa-Grochowska, a nasi specjaliści odpowiednio zajmą się Twoim urządzeniem.

Co zrobić, gdy rozmówcy mnie nie słyszą?

W takim przypadku trzeba będzie wymienić w serwisie taśmę flex. Na niej znajduje się między innymi mikrofon, który nie działa poprawnie.

Co robić, gdy nie słyszysz rozmówcy?

Jeśli słabo słyszysz osobę, z którą rozmawiasz, warto wyczyścić głośnik. Możliwe, że się on po prostu zabrudził. Warto wyczyścić głośnik. Jednak trzeba być bardzo ostrożnym podczas wykonywania tej czynności. W łatwy sposób można go uszkodzić, a wtedy zostanie nam tylko wymiana głośnika. W jaki sposób to zrobić? Weź patyczek kosmetyczny i lekko zwilż go alkoholem. Ważne jest to, aby był on wilgotny, a nie mokry. Zalanie głośnika, spowoduje, że się on zepsuje. Następnie lekko go przetrzyj. Jeśli nic to nie dało, przyjedź do naszego serwisu, a my Ci powiemy co robić dalej.

Co robić, gdy nie działa górny głośnik?

W takim przypadku najprawdopodobniej głośnik nie współpracuje z płytą główną. Jednym sposobem, aby to naprawić, jest oddanie iPhone do odpowiedniego serwisu. Tam specjaliści, dowiedzą się, co stało się z urządzeniem i naprawią je.

Co zrobić, gdy nie ma dźwięku podczas nagrywania wideo?

Za dźwięk w nagraniach odpowiedzialny jest mikrofon znajdujący się obok naszego aparatu. Możliwe, że jest on uszkodziła się w nim taśma flex. W takim wypadku trzeba będzie oddać nasz telefon do serwisu, w którym usterka zostanie naprawiona.

Co zrobić, gdy nie ma dźwięku podczas rozmowy na FaceTime, używając przedniej kamerki?

W tym przypadku najprawdopodobniej uszkodziła się taśma flex. Tak samo, jak w poprzednim przypadku, trzeba będzie ją wymienić w dobrym serwisie.

Ile trwa naprawa głośnika w iPhone?

Zazwyczaj trwa to kilka godzin. Czas naprawy zależy od modelu i jego uszkodzenia. W naszym serwisie odpowiemy Ci na wszystkie pytania związane z wymianą głośnika i szybko oddamy Ci sprawny telefon.

Zobacz ile kosztuje wymiana głośnika iPhone