Nie zwlekaj! Zarezerwuj usługę już teraz . . .

Co oznaczają zielone i czerwone kropki w iOS 14 iPhone?

Co oznaczają zielone i czerwone kropki w iOS 14 iPhone?

Najnowsza aktualizacja iPhone iOS 14 przyniosła wiele nowości. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak z nich korzystać oraz co one oznaczają. Z pewnością widzieliście w swoim telefonie zielone czy pomarańczowe kropki na górnym pasku. My wyjaśnimy, co one oznaczają.

Te oznaczenia są związane z bezpieczeństwem w sieci. Od niedawna jest to bardzo popularny temat i coraz więcej osób uważa na to, co robi czy pisze w Internecie. Apple od zawsze dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników i właśnie z tego powodu wprowadził te kropki. Większość aplikacji, których używamy, proszą nas o dostęp do aparatu czy mikrofonu. Wtedy działają one tylko w momencie, gdy program jest włączony. Jednak Facebook i Instagram są winne używania mikrofonu i kamery, gdy aplikacja działa w tle. Z tego powodu iOS wprowadził te kropki. 

Zielona kropka informuje, że dana aplikacja używa aktualnie aparatu. 

Pomarańczowa kropka mówi nam o tym, że program używa naszego mikrofonu.

Gdy zamkniemy aplikację, która korzystała z naszej kamery i mikrofonu, możemy wejść w Centrum sterowania, gdzie pojawi się ikonka jednej z tych dwóch funkcji oraz nazwa programy, który ostatnio z nich korzystał. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że aparat i mikrofon nie działają, gdy my ich nie używamy.